Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Attentat 1942 (PC)

Attentat 1942 PC

Tekstowa przygodówka wzbogacona elementami gry logicznej, której akcja została osadzona w czasach II wojny światowej, na terenie okupowanej przez nazistów Czechosłowacji.

Przygodowe | II wojna światowa | elementy logiczne | edukacyjne | historyczne | tekstowe

PC Windows
Okładka Attentat 1942 (PC)

data premiery gry w wersji PC:

31października2017

31października2017

Steam

Attentat 1942 to niecodzienna tekstowa przygodówka z elementami gry logicznej przeznaczona na platformę PC. Za produkcję odpowiedzialne są osoby z czeskiego Uniwersytetu Karola, którym pomagali historycy oraz pracownicy Akademii Nauk Republiki Czeskiej.

Fabuła

Akcja rozgrywa się w czasach II wojny światowej na terenie okupowanej przez nazistów Czechosłowacji. Po udanym zamachu na niemieckiego oficera Reinharda Heydricha, znienawidzonego protektora Czech i Moraw, Gestapo aresztowało wiele osób, w tym dziadka głównego bohatera Attentat 1942. Mężczyzna postanawia go znaleźć i dowiedzieć się, jaką rolę w tym wydarzeniu odegrał jego krewny: dlaczego go pojmano i co tak naprawdę dziadek przed nim ukrywał.

Mechanika

Attentat 1942 na platformę PC łączy w sobie elementy kilku gatunków. Z jednej strony jest to przygodówka, w której chodzi o pozyskiwanie informacji podczas rozmów przeprowadzanych z naocznymi świadkami. Z drugiej musimy jednak brać udział w dość wymagających minigierkach logicznych. Tytuł ma też walory edukacyjne – dialogi zostały bowiem napisane w konsultacji z zespołem profesjonalnych historyków, a rozgrywce towarzyszą rzadkie historyczne nagrania. Dzięki temu produkcja wiernie oddaje realia i klimat tamtych czasów.

Kwestie techniczne

Tytuł sprawnie łączy kilka technik narracyjnych w jedną całość. Poszczególne wydarzenia przedstawiane są w formie komiksowych kadrów, ale przeplatają się one ze wspomnianymi nagraniami historycznymi oraz scenkami stworzonymi z udziałem prawdziwych osób, wcielających się w przesłuchiwanych świadków.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.1 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Attentat 1942

Wymagania wiekowe Attentat 1942

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Attentat 1942

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows 7/8/10
Attentat 1942 - powstaje niecodzienna drugowojenna przygodówka
Attentat 1942 - powstaje niecodzienna drugowojenna przygodówka

wiadomość29 marca 2017

Na Steam Greenlight o głosy graczy zabiega ciekawa przygodówka Attentat 1942, w której poznamy losy mężczyzny szukającego dziadka pojmanego przez Gestapo.