Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2017, 10:05

autor: AlexB

Kto użycza głosu w polskiej wersji Call of Duty: WWII?

Firma CDP przedstawiła sylwetki dwóch polskich aktorów, którzy użyczają swojego głosu bohaterom kampanii dla pojedynczego gracza w grze Call of Duty: WWII. Tytuł pojawi się na rynku 3 listopada.

Kampania w Call of Duty: WWII rozpocznie się w Normandii. - Kto użycza głosu w polskiej wersji Call of Duty: WWII? - wiadomość - 2017-10-20
Kampania w Call of Duty: WWII rozpocznie się w Normandii.

Choć do oficjalnej premiery Call of Duty: WWII zostały jeszcze dwa tygodnie, tytuł już budzi ogromne kontrowersje. Z jednej strony gracze cieszą się, że seria tych niezwykle popularnych strzelanin FPP powraca do korzeni, czyli II wojny światowej, z drugiej wrażenia z otwartej bety trybu multiplayer, która zakończyła się 2 października, delikatnie mówiąc nie były zbyt pozytywne. Osoby biorące udział w testach narzekały między innymi na oszustów, małe mapy i ogólnie ahistoryczny klimat całości. Dlatego też spora część społeczności ostatnie nadzieje wiąże z kampanią dla pojedynczego gracza. Jak już wiadomo od dłuższego czasu, podobnie jak w kilku poprzednich odsłonach serii Call of Duty, pojawi się w niej polski dubbing. Jego próbkę można było usłyszeć chociażby przy okazji fabularnego zwiastuna gry, dostępnego do obejrzenia poniżej. Niedawno polski wydawca tytułu, firma CDP, przedstawił sylwetki dwóch aktorów, którzy użyczają swojego głosu bohaterom Call of Duty: WWII.

Choć obaj aktorzy nie należą jeszcze do najbardziej rozpoznawalnych, nie można im odmówić doświadczenia w kinie wojennym. Pierwszym z nich jest Józef Pawłowski. Ten 27-letni aktor jest znany z takich produkcji filmowych i serialowych jak Miasto 44, Jack Strong czy Belfer. W Call of Duty: WWII wciela się w głównego protagonistę opowieści, Ronalda „Reda” Danielsa, młodego i niedoświadczonego żołnierza, który trafił do wojennego piekła wprost z rodzinnej farmy. Oto jak Pawłowski mówi o swojej roli:

Wcielenie się w Ronalda „Reda” Danielsa w Call of Duty: WWII pozwoliło mi naprawdę sprawdzić się i doświadczyć unikatowej narracji gry w wyjątkowy sposób. Red wiele przeżywa w trakcie opowiadanej historii, przez co i ja musiałem się wykazać.

Józef Pawłowski wciela się w Call of Duty: WWII w postać „Reda” Danielsa. / Źródło: Facebook - Kto użycza głosu w polskiej wersji Call of Duty: WWII? - wiadomość - 2017-10-20
Józef Pawłowski wciela się w Call of Duty: WWII w postać „Reda” Danielsa. / Źródło: Facebook

Drugim aktorem, którego usłyszymy w najnowszej produkcji studia Sladgehammer, jest Marcel Sabat. Widzowie kinowi powinni go kojarzyć chociażby z roli Zośki z ostatniej ekranizacji powieści Kamienie na szaniec. W Call of Duty: WWII użycza on głosu Robertowi Zussmanowi, najlepszemu przyjacielowi Reda, w którego również przyjdzie nam się na chwilę wcielić podczas zabawy.

„Naprawdę doceniam to doświadczenie – niesamowicie jest stać się częścią tak znanej, uwielbianej marki. Zdecydowanie zrobiłbym to ponownie, jeśli nadarzy się okazja.” - skomentował Sabat

Natomiast Marcel Sabat użycza głosu najlepszemu przyjacielowi Reda – Robertowi Zussmanowi. / Źródło: Facebook - Kto użycza głosu w polskiej wersji Call of Duty: WWII? - wiadomość - 2017-10-20
Natomiast Marcel Sabat użycza głosu najlepszemu przyjacielowi Reda – Robertowi Zussmanowi. / Źródło: Facebook

Firma CDP zapewnia, że to jeszcze nie koniec ogłoszeń związanych z polskim dubbingiem Call of Duty: WWII. W najbliższych tygodniach powinniśmy się zatem spodziewać kolejnych sylwetek aktorów, których będzie można usłyszeć podczas kampanii, a być może również w trybie multiplayer.

Szlak bojowy kompanii Danielsa będzie wiódł przez Normandię, Belgię i Niemcy. - Kto użycza głosu w polskiej wersji Call of Duty: WWII? - wiadomość - 2017-10-20
Szlak bojowy kompanii Danielsa będzie wiódł przez Normandię, Belgię i Niemcy.

Kampania w Call of Duty: WWII będzie skupiała się na szlaku bojowym słynnej amerykańskiej 1. Dywizji Piechoty. Wraz z „Redem” Danielsem i jego kompanami weźmiemy udział w inwazji na Normandię, odeprzemy ofensywę w Ardenach i sforsujemy Ren. Według zapewnień twórców, tryb dla pojedynczego gracza będzie wiernie oddawał realia II wojny światowej. Deweloperzy przez około dwa lata analizowali, skanowali i przenosili do gry mundury, pojazdy oraz broń z epoki.

Call of Duty: WWII ukaże się 4 listopada w wersjach na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Call of Duty: WWII

Call of Duty: WWII