Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2009, 12:46

autor: Dorota "vampire" Drużko

Najlepsze darmowe gry według serwisu Indie Games

Przez ostatnich kilka tygodni serwis IndieGames poświęcony oczywiście tematyce gier niezależnych, przygotowywał swoje zestawienie najciekawszych, darmowych produkcji, które ukazały się w ciągu minionych dwunastu miesięcy. Jak co roku zostały one podzielone na różne kategorie tematyczne.

Od kilku tygodni serwis IndieGames poświęcony oczywiście tematyce gier niezależnych, przygotowuje swoje zestawienia najciekawszych, darmowych produkcji, które ukazały się w ciągu minionych dwunastu miesięcy. Jak co roku zostały one podzielone na różne kategorie tematyczne, pojawiły się również dwa rankingi najlepszych tytułów przygotowanych przez cenionych wśród miłośników niekomercyjnych gier autorów - Holendra Jesse Venbruxa i Szweda Jonatana 'cactusa' Söderströma.

Chociaż za prezentowanymi w zestawieniach tytułami nie stoją giganci branży lecz niewielkie grupy zapaleńców, a czasem wręcz pojedyncze osoby pracujące nad swoim projektem w wolnych chwilach, często trafiają się naprawdę udane i innowacyjne produkcje, mogące dostarczyć wielu godzin dobrej zabawy. Zresztą wielu "poważnych" autorów rozpoczynało swoją przygodę z branżą elektronicznej rozrywki od tworzenia modów i darmowych gier.

Poniżej przedstawiamy zwycięzców poszczególnych (dotychczas opublikowanych) kategorii i odnośniki do pełnych list zamieszczonych w Indie Games. W serwisie znajdziecie również krótki opis każdego prezentowanego tytułu. Z pewnością warto zwrócić uwagę na Soundless Mountain II - remake Silent Hilla 2 stworzony w stylu gier z starego NESa, oraz zajmującą siódmą pozycję wśród przygodówek Broken Sword 2.5: The Return of the Templars - nieoficjalną kontynuację Broken Sword II: The Smoking Mirror przedstawiającą wydarzenia, które miały miejsce pomiędzy wydarzeniami z drugiej odsłony serii, a historią znaną z Broken Sword: The Sleeping Dragon.

Zainteresowani powinni co jakiś czas zaglądać na Indie Games, gdyż zapewne już niedługo przedstawione zostaną kolejne kategorie tematyczne.