Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2021, 11:48

autor: Entelarmer

Minecraft 1.18 - premiera w 2021 r. niezagrożona; nowy snapshot i beta

Studio Mojang skończyło z dodawaniem nowej zawartości w ramach testów Minecrafta w wersji 1.18, co pozwala wierzyć w terminową premierę Caves & Cliffs Update: Part Two.

Od miesięcy gracze sprawdzają nowości z aktualizacji 1.18 dla Minecrafta, czyli drugiej części Caves & Cliffs Update. Studio Mojang przypomina nam o tym regularnie wypuszczanymi snapshotami dla tzw. edycji Java na PC, ale testy trwają także w Bedrock Edition, dostępnej m.in. na konsolach. Owo wydanie doczekało się nowej wersji beta oznaczonej numerem 1.18.0.27, którą można sprawdzić na komputerach osobistych, konsoli Xbox One (oraz XSX/S w ramach wstecznej kompatybilności) i urządzeniach mobilnych z systemem Android.

W przeciwieństwie do wielu poprzednich uaktualnień bety, tym razem twórcy ograniczyli się do wprowadzenia różnych poprawek. To samo tyczy się edycji Java, która niedawno otrzymała pierwszy tzw. Pre-Release – snapshot przygotowujący grę na debiut testowanych nowości. Twórcy zastrzegli, że od teraz migawki nie będą ukazywać się regularnie co tydzień ani też nie powinny dodawać nowej zawartości. Dla przykładu Pre-Release 1 jedynie usprawnił mieszanie biomów z wersji 1.17 i 1.18., by ulepszyć przejścia między nimi.

Wygląda więc na to, że twórcy przetestowali już wszystkie nowinki i prace nad wersją 1.18 zbliżają sie do końca. W teorii powinno być to oczywiste, skoro studio Mojang zapowiadało debiut aktualizacji w okresie bożonarodzeniowym – do Świąt przecież nie pozostało zbyt wiele czasu. Dość jednak przypomnieć sobie, jak często deweloperzy zmuszeni przekładać premierę swojego dzieła, wliczając w to twórców Minecrafta. W końcu nowości z wersji 1.18. mieliśmy otrzymać jeszcze latem, wraz z resztą zawartości z Caves & Cliffs Update.

  1. Oficjalna strona gry Minecraft
  2. Nowy wymiar swobody – recenzja gry Minecraft
  3. Minecraft – poradnik do gry
  4. Najlepsze mody do gry Minecraft – niezłe modyfikacje do Minecrafta