Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2021, 23:13

autor: Adam Królak

Premiery Diablo 4 i Overwatch 2 opóźnione

Blizzard opóźnia premiery Diablo 4 i Overwatch 2. Jest to prawdopodobnie pokłosie ostatnich problemów firmy.

Blizzard poinformował o opóźnieniu debiutów Diablo 4 oraz Overwatcha 2. Jest to dość zaskakująca wieść, biorąc pod uwagę, że obie gry nie otrzymały nawet przybliżonych dat premier. Twórcy tłumaczą zaistniałą sytuację zawirowaniami w Blizzardzie i zmianą kierownictwa firmy.

Są to dwa spośród najbardziej oczekiwanych tytułów w branży, a nasze zespoły poczyniły ogromne postępy w kierunku ich ukończenia w ostatnich kwartałach. Wierzymy jednak, że danie im dodatkowego czasu na sfinalizowanie projektów i dalszy rozrost zasobów twórczych, aby wspierać gry po premierze, sprawi, iż te produkcje będą zachwycać i zaangażują swoje społeczności na wiele lat – czytamy w dokumencie Blizzarda.

Premiery Diablo 4 i Overwatch 2 opóźnione - ilustracja #1

Jeszcze niedawno spekulowano, że Diablo IV może pojawić się w 2023, a Overwatch 2 w II kwartale 2022 roku. Teraz jednak ciężko cokolwiek przewidzieć. Fani kultowej serii hack ‘n’ slashów muszą zadowolić się niedawno wypuszczonym remasterem klasycznego Diablo II. Z kolei miłośnicy sieciowej strzelanki od Blizzarda na wiosnę 2022 r. otrzymają przedsmak rozgrywek 5v5 w nowym sezonie Overwatch League.