Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2021, 22:06

autor: Adam Królak

Oficjalnie rusza Netflix Games; gry dostępne dla subskrybentów

Netflix Games oficjalnie startuje. Wszyscy subskrybenci mogą od dzisiaj bez dodatkowych opłat zagrać w kilka tytułów dzięki nowej usłudze na platformie VoD.

Netflix coraz śmielej wchodzi w branżę gier wideo. Od dzisiaj subskrybenci najpopularniejszej platformy VoD mogą zagrać w pięć mobilnych produkcji na smartfonach z systemem Android bez dodatkowych kosztów. Wystarczy pobrać wybrane tytuły ze sklepu Google Play.

Nowa funkcja o nazwie Netflix Games została dziś udostępniona wszystkim abonentom. Do tej pory amerykański gigant testował usługę m.in. w Polsce. Oferta nie powala, ponieważ zawiera jedynie kilka pozycji, ale – jak przekonuje firma – jest to dopiero początek „ekscytującej podróży”. Użytkownicy z całego świata mogą zagrać w: Stranger Things 1984, Stranger Things 3: The Game, Shooting Hoops, Card Blast oraz Teeter Up.

Niezależnie od tego, czy preferujesz luźną rozgrywkę, którą możesz zacząć od początku, czy też wciągający świat sprzyjający zgłębianiu fabuły, naszym celem jest stworzenie biblioteki tytułów, które zaspokoją zróżnicowane gusta naszych użytkowników. Co prawda dopiero zaczynamy swoją przygodę w świecie gier, jednak nie możemy się doczekać, aby zabrać Cię z nami w tę ekscytującą podróż – czytamy na oficjalnej stronie Netflixa.

Oficjalnie rusza Netflix Games; gry dostępne dla subskrybentów - ilustracja #1

Jak zagrać?

Każdy, kto posiada smartfon lub tablet z systemem Android (oraz aktywną subskrypcję), może bez problemu pobierać produkcje udostępnione w Netflix Games. Wystarczy odszukać zakładkę „Gry” znajdującą się na dole ekranu i wybrać interesującą nas pozycję. Można także skorzystać z wyszukiwarki bezpośrednio w sklepie Google Play.

Firma zapewnia, że usługa nie będzie zawierała żadnych reklam, dodatkowych opłat ani mikrotransakcji. Warto pamiętać, iż nowa funkcja dostępna jest na razie jedynie na urządzeniach z Androidem. Wsparcie dla systemu iOS zostało już zapowiedziane, więc posiadacze iPhone’ów również będą mieli okazję zanurzyć się w świecie gier z Netflix Games.

Brak Internetu nie musi być problemem, gdyż wiele tytułów ma umożliwiać zabawę w trybie offline – przynajmniej tak zapewnia korporacja. Powinno to uspokoić osoby, które spędzają dużo czasu w podróży i nie zawsze mają połączenie z siecią. Z kolei rodzice na pewno ucieszą się z informacji, że usługa nie została wprowadzona do profili dla dzieci. Netflix przypomina o opcji blokady kodem PIN, aby nasze pociechy nie miały dostępu do kont dla dorosłych.