Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2021, 10:39

autor: mokosh

Diablo 2: Resurrected - Blizzard o planowanych aktualizacjach gry

Blizzard poinformował o planach naprawy Diablo II: Resurrected. Zmiany dotyczą w dużej mierze serwerów, ale nie zabraknie mniejszych poprawek.

Serwery w Diablo II: Resurrected nie należą do tych, na których gracze mogą polegać, i Blizzard zdaje sobie z tego sprawę. Na forum gry poinformowano więc o działaniach, jakie mają zostać podjęte w najbliższym czasie, aby usprawnić działanie D2R. Szykują się m.in. testy nowego sposobu zapisywania, patch związany z kolejką oczekiwania i inne, drobne poprawki.

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o znikających postaciach z Diablo II: Resurrected, co wydarzyło się przy okazji awarii serwerów. Chcąc zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości, Blizzard ma zamiar wprowadzić nową metodę zachowywania postępów graczy. Jak możemy przeczytać na forum:

Jak wspominaliśmy we wcześniejszym wpisie, postacie zapisywane były w globalnej bazie danych. W przyszłym tygodniu rozpoczniemy testy zmian, dzięki którym zapisy będą dokonywane częściej na serwerach regionalnych, co pozwoli nieco odciążyć ową bazę. Kiedy zakończymy wewnętrzne próby, zostanie uruchomiony serwer testowy, na którym sprawdzimy, jak działa nowe rozwiązanie. Dopiero po tym zostanie ono wprowadzone do gry.

Poza tym w przyszłym tygodniu możemy spodziewać się patcha, który usprawni działanie kolejek na serwery. Według informacji na forum, w łatce otrzymamy przewidywany czas oczekiwania na dołączenie, który widoczny będzie obok naszej pozycji w kolejce.

Ponadto do gry ma wejść system, który pozwoli na limitowanie rozgrywek o różnym przedziale czasowym. Takie rozwiązanie ma ułatwić rozgrywkę większej liczbie graczy w okresach, gdy na serwerach jest największy ruch. Do tego w Diablo pojawi się kilka poprawek błędów oraz nowych funkcji, które zobaczymy w najbliższym czasie.

Czyżby zatem dni problemów z serwerami były już policzone? Przekonamy się niedługo. Miejmy jednak nadzieję, że tak się faktycznie stanie i w Diablo II: Resurrected będzie można grać bez obaw o stratę swoich postępów.