Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2021, 09:35

Prince of Persia: The Sands of Time Remake zaliczyło spore opóźnienie

Prince of Persia: The Sands of Time Remake zaliczyło kolejne opóźnienie. Według najnowszych informacji na grę poczekamy nawet do 2023 roku.

W SKRÓCIE:
  • Prince of Persia: The Sands of Time Remake ukaże się w okresie od 1 kwietnia 2022 r. do 31 marca 2023 roku,
  • to kolejne opóźnienie tej gry,
  • produkcja początkowo miała zadebiutować w styczniu 2021 roku,
  • twórcy zapewniają, że prace nadal trwają i wkrótce zobaczymy efekty.

Mamy złe wieści dla graczy wypatrujących premiery Prince of Persia: The Sands of Time Remake. Okazuje się, że na grę jeszcze sporo poczekamy – być może nawet do 2023 roku.

Informacje te pochodzą z raportu finansowego firmy Ubisoft. W sekcji dotyczącej nadchodzących produkcji Prince of Persia: The Sands of Time Remake oznaczone jest jako tytuł, który zadebiutuje w roku rozliczeniowym 2022-2023, czyli w okresie od 1 kwietnia 2022 r. do 31 marca 2023 r. Warto zwrócić uwagę, że nie podano konkretnego kwartału, więc na tym etapie prac wydawca najwidoczniej nie jest w stanie przewidzieć, kiedy produkcja zostanie ukończona.

Głos zabrali także deweloperzy. Na oficjalnym koncie twitterowym marki opublikowano oświadczenie, w którym zapewniono, że prace nad projektem trwają. Twórcy obiecują również, że wkrótce podzielą się materiałami pokazującymi postępy w produkcji.

Trzeba przyznać, że cykl produkcyjny gry okazał się wyjątkowo wyboisty, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż jest to remake starej gry. Projekt zapowiedziano we wrześniu ubiegłego roku z premierą wyznaczoną na styczeń 2021 r. Potem gra zaliczała kolejne poślizgi. Wpierw debiut gry opóźniono do 18 marca, a następnie ogłoszono następną obsuwę, nie podając przy tym nowego terminu. Pięć miesięcy temu poinformowano, że tytuł ukaże się w tym roku rozliczeniowym, czyli do końca marca 2022 roku, ale jak widać, ta obietnica również nie zostanie spełniona.

Źródła tych problemów najpewniej tkwią w tym, że zapowiedź Prince of Persia: The Sands of Time Remake przyjęto bardzo chłodno – gracze nie kryli rozczarowania zwłaszcza jakością grafiki. Jakiś czas później pokazano zaktualizowane materiały, które prezentowały się lepiej, ale nadal pozostawiały wiele do życzenia. Od tego czasu o projekcie jest cicho, więc podejrzewamy, że podjęto decyzję o gruntownej przebudowie gry. Proces ten zajmuje najpewniej więcej czasu, niż się spodziewano.

Przypomnijmy, że Prince of Persia: The Sands of Time Remake zmierza na PC oraz Xboksa One i PlayStation 4. Wersja pecetowa sprzedawana będzie w serwisach Epic Games Store oraz Ubisoft Store.

Czekając na remake, warto wrócić do starszych odsłon – zwłaszcza z modami.

Sporo jeszcze poczekamy na remake, więc godną uwagi propozycją może być powrót do wczesnych odsłon serii. Na PC możecie skorzystać z fanowskiej modyfikacji do The Sands of Time, która pozwala uruchomić grę w wysokich rozdzielczościach szerokooekranowych. Podobne mody opracowano także dla pozostałych odsłon trylogii, czyli Prince of Persia: Warrior Within oraz Prince of Persia: The Two Thrones. Dla osób mających ochotę na bardziej oldskulową zabawę dobrą propozycją będzie SDLPoP, czyli darmowa gra będąca open-source’owym remakiem pierwszej odsłony marki.

  1. Prince of Persia: The Sands of Time Resolution Fix – pobierz mod
  2. Prince of Persia: Warrior Within Resolution Fix – pobierz mod
  3. Prince of Persia: The Two Thrones Resolution Patch – pobierz mod
  4. SDLPoP – pobierz grę
  1. Oficjalna strona gry Prince of Persia: The Sands of Time Remake