Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2021, 15:27

Kwazar pożerający gwiazdę w Minecraft - zobacz ogromną kosmiczną mapę

W grze Minecraft stworzono kolejny imponujący projekt, który zachwycił internetową społeczność. Tym razem jest to odtworzenie zjawiska o kosmicznej skali.

W SKRÓCIE:
  • Na Reddicie opublikowano wyjątkowy projekt gracza w Minecrafcie.
  • Stworzył scenę kwazara pochłaniającego gigantyczną gwiazdę.
  • Autor udostępnił swoje dzieło do pobrania.

Kreatywność graczy Minecrafta najprawdopodobniej nigdy nie przestanie zaskakiwać. W sieci co chwilę pojawiają się kolejne wspaniałe projekty, wśród których znaleźć można wielkie maszyny, ogromne budowle czy interaktywne obiekty stworzone z użyciem redstone’a. Tym razem w sieci opublikowano jednak dzieło o iście kosmicznej skali.

Użytkownik o nicku SrMustard udostępnił na Reddicie grafiki przedstawiające dwa wielkie obiekty, które znajdują się w odległych rejonach naszego wszechświata. Mowa tu o scenie pożerania gigantycznej gwiazdy przez kwazar, czyli rodzaj aktywnej galaktyki, która emituje wyjątkowo silne sygnały radiowe. Tak imponujący pod względem skali projekt szybko przyciągnął uwagę internetowej społeczności.

Kwazar pożerający gwiazdę w Minecraft - zobacz ogromną kosmiczną mapę - ilustracja #1
Źródło: Reddit.

Post ze screenami skomentowano ponad 1200 razy, a wśród zamieszczonych wpisów znalazło się wiele pochwał dla dzieła gracza. Niektórzy zadali również pytania o kulisy powstania projektu. SrMustard wyjawił, że praca nad nim zajęła mu około 20-30 godzin. Wykonał ją przy wsparciu programu WorldEdit. Ponadto udostępnił swoje dzieło wszystkim zainteresowanym, którzy chcieliby zobaczyć imponujące zjawisko na własnym ekranie.

Mapę można pobrać ze strony Planet Minecraft. Autor zwrócił jednak uwagę, że aby w pełni ją docenić, potrzebny jest odpowiedni komputer. Obiekt jest bowiem tak olbrzymi, iż trzeba zastosować jak największy dystans renderowania w celu ujrzenia go w całości. SrMustard polecił również, by użyć odpowiednich shaderów, które poprawią wygląd jego dzieła. Same screeny w wyższej jakości zamieścił zaś na Dysku Google.