Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2021, 10:01

autor: Gacek

Mapa do Minecrafta tak realistyczna, że gracze mylą ją z prawdziwym zdjęciem

Użytkownik qwryzu stworzył niesamowicie piękną i szczegółową mapę do Minecrafta. Każdy może ją pobrać i zwiedzić na własną rękę.

Kolejny tydzień przyniósł następne niesamowite dzieło społeczności Minecrafta. Tym razem użytkownik qwryzu stworzył niezwykle szczegółową i realistyczną mapę, przedstawiającą piękne naturalne formacje. Modder nazwał swoje dzieło Vales of Amoril (czyli Doliny Amoril). Kontynent ma wymiary 10 tys. na 10 tys. bloków i według opisu możemy znaleźć na nim m.in. wysokie szczyty, wodospady, kaniony, rzeki, ukryte doliny, a nawet lodowce i fiordy. Twórca umieścił na mapie również wiele innych elementów krajobrazu, które zostały zainspirowane przez prawdziwe struktury geologiczne.

Mapa do Minecrafta tak realistyczna, że gracze mylą ją z prawdziwym zdjęciem - ilustracja #1

Qwryzu stworzył swoje dzieło dzięki trzem narzędziom: World Machine, World Painter i Chunky. Jak stwierdził na Redditcie, priorytetem było stworzenie lokacji, którą podzieli się z innymi graczami. Zaznaczył, że większość ludzi gra na mapach, a nie tylko ogląda je na renderach. Dlatego zadbał o to, żeby jego dzieło nie tylko zachwycało wizualnie, ale żeby też dobrze się na nim grało.

Mapa do Minecrafta tak realistyczna, że gracze mylą ją z prawdziwym zdjęciem - ilustracja #2

Gracze na Redditcie nie kryją zachwytu. Projekt jest tak realistyczny, że wielu użytkowników na początku pomyliło go ze zdjęciem prawdziwego terenu. Dopiero powiększenie obrazków uświadomiło im, że oglądają niezwykle szczegółową mapę z Minecrafta, stworzoną przez utalentowanego moddera.

Mapa do Minecrafta tak realistyczna, że gracze mylą ją z prawdziwym zdjęciem - ilustracja #3

Jeśli sami chcecie sprawdzić mapę, możecie pobrać ją za darmo tutaj.