Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2021, 12:40

Dlatego Minecraft jest genialny, ta konstrukcja powstała wyłącznie z Redstone

Tetris to światowy fenomen, w który grać możemy na niezliczonych platformach. Teraz do listy tej dodać możemy również Minecrafta, w którym pojawiła się w pełni funkcjonalna wersja kultowej gry.

W SKRÓCIE:
  • Jeden z graczy Minecrafta stworzył w grze w pełni funkcjonalnego Tetrisa.
  • Konstrukcja została zbudowana przy zastosowaniu redstone’a.
  • To kolejny projekt twórcy, który wcześniej zbudował w grze między innymi działający kalkulator oraz kółko i krzyżyk.

Prawdopodobnie każdy z nas spotkał się kiedyś z Tetrisem. Kultowa gra obecna jest na telefonach, konsolach stacjonarnych i przenośnych, pecetach oraz wielu innych platformach. Teraz kolejnym sposobem, by zagrać w Tetrisa stało się uruchomienie Minecrafta. Wszystko dzięki jednemu graczowi, który odtworzył produkcję w wirtualnym świecie.

Użytkownik o nicku mattbatwings dokonał tego przy pomocy redstone’a, czyli materiału dostępnego w grze, który często odpowiada za najbardziej imponujące projekty, jakie znaleźć możemy w sieci. Dzięki znajomości jego działania udało mu się stworzyć w pełni funkcjonalną grę w ramach Minecrafta. Swoje dzieło zaprezentował na filmie zamieszczonym w serwisie YouTube. Rozmiar maszyny i plątanina niezrozumiałych połączeń mogą przyprawić o zawrót głowy.

Efektem tej ciężkiej pracy jest wielki panel, który pozwala na rozgrywkę w Tetrisa. Tak jak w oryginale, możliwe jest sterowanie spadającymi klockami i ich obracanie. Ułożone rzędy znikają i pozwalają na dalsze budowanie stosu. W mechanizmie zaimplementowano także przelicznik punktów oraz ekran ujawniający kształt następnego klocka.

Autor projektu wytłumaczył swoje dokonanie w filmie prezentującym projekt. Przyznał przy tym, że to najtrudniejsza ze stworzonych przez niego konstrukcji. Wymagała od niego wymyślenia, jak przełożyć na język Minecrafta między innymi mechaniki obracających się obiektów oraz system kolizji. Każdy, kto chciałby przekonać się, jak prezentuje się on w rzeczywistości, może pobrać odpowiednią mapę na własny użytek.

Mattbatwings może pochwalić się jeszcze kilkoma innymi, równie imponującymi projektami. Wcześniej zbudował on bowiem działający kalkulator oraz grywalne kółko i krzyżyk. Gra ta posiada nawet dwa możliwe poziomy trudności, z których jeden to niemożliwe do pokonania AI. Tego typu konstrukcje są z pewnością niesamowitym przykładem tego, jak wiele swobody oddaje w nasze ręce Minecraft.