Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2021, 12:16

Forza Horizon 5 - twórcy omówili imponujący system pogody

Deweloperzy ze studia Playground Games omówili system pogody w grze Forza Horizon 5 i pokazali nowe materiały wideo z tej produkcji.

Jedną z najciekawszych zapowiedzi E3 2021 okazała się Forza Horizon 5, czyli kolejna odsłona wyśmienitego cyklu gier wyścigowych studia Playground Games. Wczoraj wieczorem na oficjalnym kanale marki w serwisie YouTube zorganizowano stream z deweloperami. Poświęcony on był systemowi pogody. Twórcy omówili nowości oraz pokazali kilka krótkich fragmentów rozgrywki.

Autorzy nagrali kilkaset godzin zapisu nieba w różnych lokacjach w Meksyku, po czym wybrali z tych materiałów najbardziej imponujące momenty, aby oprzeć na nich elementy grafiki FH5. Możemy spodziewać się znacznie bardziej różnorodnych widoków. W Forza Horizon 4, gdy gracz wybierał warunku pogodowe, silnik dopasowywał do nich jeden z ok. 300 wariantów nieba. W piątej części będzie ich ponad 2000.

W Forza Horizon 5 pogoda będzie dopasowana do regionu i pory roku. W porównaniu z poprzednimi częściami nowością są burze piaskowe i tropikalne. Co ciekawe, nie będą one pojawiały się znikąd – gracze zobaczą je z oddali i będą mogli pobawić się w łowców burz.

Forza Horizon 5 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i Xbox Series X/S. Premiera zaplanowana została na 9 listopada tego roku.

Przypomnijmy, że w ostatnich tygodniach dowiedzieliśmy się sporo nowego na temat tej produkcji. Poznaliśmy minimalne wymagania sprzętowe wersji pecetowej, a twórcy poinformowali, że mapa w grze będzie 1,5 raza większa niż w czwartej części serii. Niestety potwierdzono także, że produkcja nie zaoferuje wsparcia dla modów, co nie jest zaskoczeniem, gdyż tak było w przypadku wcześniejszych części cyklu. Ponadto ray tracing pojawi się wyłącznie w trybie fotograficznym ForzaVista. Nie uświadczymy tej technologii podczas rozgrywki.

  1. Oficjalna strona gry Forza Horizon 5
  2. Forza Horizon 5 wygląda niesamowicie i zostawia konkurencję w tyle