Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2021, 19:57

autor: Entelarmer

Mapa w Forza Horizon 5 będzie 1,5 raza większa niż w FH4

Forza Horizon 5 to nie tylko nextgenowa grafika i usprawniona rozgrywka. To także 1,5 raza większa świat, bo wirtualny Meksyk ma zaoferować mapę o powierzchni ponad 100 kilometrów kwadratowych.

Zapowiedź Forzy Horizon 5 w trakcie Xbox & Bethesda Games Showcase wywarła spore wrażenie na widzach oglądających prezentację Microsoftu. Również dziennikarze byli zachwyceni nową odsłoną wyścigowej serii, co widać tak po zapowiedziach (w tym na naszej stronie), jak i wynikach głosowania na gali E3 2021 Game Awards. Do zachwytów nad grafiką i różnymi usprawnieniami rozgrywki trzeba dodać pochwały dla wielkości wirtualnego Meksyku. Według szacunków Nicka „AR12Gaming” Adrewa nowa Forza to ponad 107 km2 terenu do jazdy. Twórcy obiecują bowiem (via IGN), że FH5 zaoferuje świat półtora raza większy od czwartego Horizona (około 71,46 km2) oraz prawie dwukrotnie od Forzy Horizon 3 (ok. 60,4 km2).

  1. E3 2021 Game Awards - Forza Horizon 5 najbardziej oczekiwaną grą targów

Oczywiście osobną kwestią pozostaje zapełnienie mapy, by nie była zbyt pusta (oraz nie tonęła w zbyt licznych i uciążliwych aktywnościach pobocznych). Jednak w kontekście znakomitej Forzy Horizon 4 fani chyba nie mają powodu do obaw i mogą liczyć na kolejną fenomenalną grę wyścigową od studia Playground Games. W FH5 zagramy 9 listopada 2021 roku na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X/S i Xbox One. W przypadku PC możecie zawczasu sprawdzić wymagania sprzętowe gry.

  1. Oficjalna strona gry Forza Horizon 5
  2. Forza Horizon 5 wygląda niesamowicie i zostawia konkurencję w tyle
E3 2021