Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2021, 19:57

Mapa w Forza Horizon 5 będzie 1,5 raza większa niż w FH4

Forza Horizon 5 to nie tylko nextgenowa grafika i usprawniona rozgrywka. To także 1,5 raza większa świat, bo wirtualny Meksyk ma zaoferować mapę o powierzchni ponad 100 kilometrów kwadratowych.

Zapowiedź Forzy Horizon 5 w trakcie Xbox & Bethesda Games Showcase wywarła spore wrażenie na widzach oglądających prezentację Microsoftu. Również dziennikarze byli zachwyceni nową odsłoną wyścigowej serii, co widać tak po zapowiedziach (w tym na naszej stronie), jak i wynikach głosowania na gali E3 2021 Game Awards. Do zachwytów nad grafiką i różnymi usprawnieniami rozgrywki trzeba dodać pochwały dla wielkości wirtualnego Meksyku. Według szacunków Nicka „AR12Gaming” Adrewa nowa Forza to ponad 107 km2 terenu do jazdy. Twórcy obiecują bowiem (via IGN), że FH5 zaoferuje świat półtora raza większy od czwartego Horizona (około 71,46 km2) oraz prawie dwukrotnie od Forzy Horizon 3 (ok. 60,4 km2).

  1. E3 2021 Game Awards - Forza Horizon 5 najbardziej oczekiwaną grą targów

Oczywiście osobną kwestią pozostaje zapełnienie mapy, by nie była zbyt pusta (oraz nie tonęła w zbyt licznych i uciążliwych aktywnościach pobocznych). Jednak w kontekście znakomitej Forzy Horizon 4 fani chyba nie mają powodu do obaw i mogą liczyć na kolejną fenomenalną grę wyścigową od studia Playground Games. W FH5 zagramy 9 listopada 2021 roku na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X/S i Xbox One. W przypadku PC możecie zawczasu sprawdzić wymagania sprzętowe gry.

  1. Oficjalna strona gry Forza Horizon 5
  2. Forza Horizon 5 wygląda niesamowicie i zostawia konkurencję w tyle

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej