Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2021, 09:32

autor: Entelarmer

Demon's Souls Remake na PS4 odkryte w bazie danych PlayStation

Konto PlayStation Game Size dokonało ciekawego odkrycia. W bazie danych PlayStation znajduje się identyfikator odświeżonego Demon's Souls w wersji na konsolę PlayStation 4.

Fani From Software niewątpliwie wyczekują kolejnych informacji o Elden Ring po pokazaniu gry na targach E3 2021. Jednakże ostatni przeciek dotyczy innej, starszej produkcji japońskiego dewelopera (czy raczej jej remastera). PlayStation Game Size na Twitterze donosi o pojawieniu się w bazie danych PlayStation Network identyfikatora nowego Demon’s Souls w wersji na PlayStation 4. Użytkownik podkreślił, że nie jest to obecny od dawna kod odnoszący się do cyfrowego artbooka dostępnego na tej platformie.

Nim jednak posiadacze PS4 otworzą szampana, należy podkreślić, że w żaden sposób nie potwierdza to wydania Demon’ Souls w nowych szatach na tej konsoli. PlayStation Game Size nie wie bowiem, kiedy dokładnie dodano ów identyfikator – jedynie że nastąpiło to już po premierze PlayStation 5. Poza tym kod ID wcale nie musi odnosić się do nadchodzącego produktu. Równie dobrze może to być skasowany projekt lub wczesna wersja gry (która zapewne była wstępnie projektowana na PS4, nim twórcy otrzymali dostęp do zestawów deweloperskich PS5).

Oczywiście te „drobne” wątpliwości nie zniechęcają fanów, bo ci od dawna wypatrują potencjalnego potwierdzenia wydania Demon’s Souls na PC i innych konsolach. Dla przypomnienia – taka właśnie informacja pojawiła się w pierwszej wersji pokazu rozgrywki z września. Sony Interactive Entertainment szybko zastąpiło ją poprawionym materiałem, ale nie wszyscy wierzą w zapewnienia wydawcy o „ludzkim błędzie” (przynajmniej nie w kontekście podanym przez firmę).

Nadzieję dodatkowo podsyca fakt, że w ostatnim czasie SIE nie tylko coraz śmielej mówi o wydawaniu swoich gier na inne platformy, ale wręcz wydało parę z nich na pecetach. W ten sposób otrzymaliśmy Horizon: Zero Dawn oraz Days Gone, a plotki mówią także o takich tytułach jak Bloodborne, God of War i Ghost of Tsushima. Niemniej zaznaczamy – to wszystko plotki i niepewne informacje. Lepiej więc wstrzymać się ze świętowaniem do czasu ewentualnego potwierdzenia tych informacji przez Sony.

  1. Oficjalna strona gry Demon’s Souls
  2. Demon’s Souls to trudna gra, ale i tak najgorsi są gracze
  3. 8 trików twórców gier, przez które gracz boi się przegrać