Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2021, 10:51

Zwierzęta i drag racing - Forza Horizon 5 ma mieć zróżnicowany świat

Playground Games powoli ujawnia kolejne szczegóły dotyczące Forza Horizon 5. Wiemy już, jak funkcjonować będzie pogoda oraz w jakich aktywnościach weźmiemy udział.

W SKRÓCIE:
  • Twórcy Forza Horizon 5 zdradzili kolejne szczegóły dotyczące gry.
  • Wirtualny Meksyk ma być różnorodny i wypełniony zwierzętami.
  • Nowa odsłona serii zaoferuje nam również o wiele większe możliwości modyfikowania pojazdów.

Od pierwszej zapowiedzi Forza Horizon 5 minął już miesiąc. Twórcy postanowili więc zdradzić kolejne szczegóły dotyczące produkcji. W specjalnym wpisie oraz podczas streamu Let’s !Go! poruszono między innymi temat krainy, jaką będziemy mieli okazje zwiedzić. Ujawniono również niektóre z form aktywności, które zostaną oddane do naszej dyspozycji.

Przede wszystkim twórcy skupili się na ogromnym świecie, który stworzono na potrzeby gry. Deweloperzy zdradzili, że planując największą mapę w historii serii zmuszeni byli do wykreowania różnorodnego środowiska. Dzięki temu każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie. Fani zawrotnych prędkości będą bić rekordy na szerokich autostradach, gracze preferujący off-road wyruszą na górskie przejażdżki i staną na skraju aktywnego wulkanu. W nasze ręce oddane zostanie również rozległe miasto, którego uliczki staną się areną dynamicznych wyścigów.

W uwiarygodnieniu przedstawionego świata pomoże również pogoda, która ma się zmieniać w zależności od regionu, jaki odwiedzimy. Deszcz w jednej części mapy nie będzie oznaczać, że opady wystąpią również w innych miejscach. Nic nie stanie więc na przeszkodzie, by po prostu wyjechać z nieodpowiadającej nam strefy w poszukiwaniu lepszych warunków. Zasada ta tyczy się również bardziej ekstremalnych zjawisk, np. burz piaskowych.

Wirtualny Meksyk został również wypełniony zwierzętami. Twórcy zdradzili, że przemierzając rozległą mapę spotkamy flamingi, owce, kozy, osły, a także dzikie psy. Finalnie w grze zobaczymy jeszcze więcej stworzeń, co ma dodatkowo uwiarygodnić przedstawiony świat.

Forza Horizon 5 pozwoli nam również jeszcze bardziej wczuć się w rolę profesjonalnego kierowcy. Będzie to możliwe dzięki większej swobodzie w kwestii dostosowywania wyglądu postaci. Do naszej dyspozycji oddane zostaną setki opcji zmiany twarzy, ubrania czy fryzury. Tyczy się to również samochodów, którymi ruszymy w podróż. Nowa odsłona zapewni nam najwięcej możliwości modyfikowania wyglądu oraz specyfikacji pojazdów w historii serii. Będziemy mogli również pokierować w pełni funkcjonalnym kabrioletem, którego dach otworzymy w trakcie jazdy.

Należy także pamiętać, że Forza Horizon to wielka piaskownica, która wypełniona jest po brzegi różnymi aktywnościami. Twórcy zdradzili już kilka z nich. Oprócz klasycznych wyścigów weźmiemy udział w wyścigach równoległych (drag racing). Ponownie poszukiwać będziemy także rzadkich samochodów ukrytych w szopach rozsianych po mapie.

W najbliższym czasie twórcy zamierzają zdradzić kolejne szczegóły dotyczące gry. Możemy się więc spodziewać ujawnienia kolejnych form aktywności oraz informacji dotyczących wirtualnego Meksyku. Już teraz jednak Forza Horizon 5 zapowiada się na imponującą odsłonę serii.

Premiera gry przewidziana jest na 9 listopada 2021 roku. Produkcja pojawi się na pecetach oraz Xboksie One i Series S/X.