Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 27 lipca 2021, 10:56

Alfa Company of Heroes 3 - gracz umożliwił rozgrywkę po stronie Niemiec

Jednemu z graczy udało się zmodyfikować wersję pre-alfa Company of Heroes 3, dzięki czemu umożliwił on grę także siłami niemieckimi. Co ciekawe, twórcom nie przeszkadza tego rodzaju samowola.

W SKRÓCIE:
  • Jeden z graczy umożliwił rozgrywkę stroną niemiecką w Company of Heroes 3.
  • Udostępnił on w sieci save’y, dzięki którym frakcję przetestować mogą wszyscy zainteresowani.
  • Twórcom nie przeszkadza samowola graczy.

Dwa tygodnie temu doczekaliśmy się zapowiedzi kolejnej odsłony Company of Heroes. Jednocześnie pozwolono graczom przetestować wersję pre-alfa gry. Oferuje ona wycinek kampanii na Półwyspie Apenińskim, w ramach którego pokierować możemy siłami brytyjskimi oraz amerykańskimi. Na naszej drodze stają oddziały niemieckie, którymi niestety nie możemy sterować oficjalnie w tej wersji produkcji. Jeden z graczy postanowił to zmienić.

Użytkownik Miko udostępnił w sieci specjalne save’y, dzięki którym można pokierować wojskami III Rzeszy. Gracz nie wyjawił, jak udało mu się tego dokonać, lecz przedstawił instrukcję, co do wykorzystania swojego rozwiązania. Używając udostępnionych plików możliwe jest rozegranie dwóch różnych potyczek przeciwko siłom brytyjskim. Choć nie są one wzbogacone o żadne dodatkowe funkcje lub możliwość konfiguracji starcia, to pozwalają na sprawdzenie, jak obecnie prezentuje się gameplay po stronie niemieckiej.

Co ciekawe, samowola gracza nie przeszkadza twórcom Company of Heroes 3. Dla serwisu PCGamesN komentarz w tej sprawie wystosował producent wykonawczy David Littman.

Po pierwsze, warto zaznaczyć, że jesteśmy na wczesnym etapie prac nad wszystkimi frakcjami dostępnymi w kampanii i w ramach tej pierwszej publicznej prezentacji skupialiśmy się na siłach amerykańskich oraz brytyjskich. Poziom dopracowania i zbalansowania kampanii tych dwóch stronnictw pozwala graczom zorientować się, w jakim kierunku zmierzamy pod względem gameplayowym. Przed nami jest jednak nadal dużo pracy przy rozwoju i dopracowywaniu Aliantów.

W porównaniu do Amerykanów i Brytyjczyków, frakcja niemiecka znajduje się na etapie rozwoju, który jest akceptowalny do wykorzystania w charakterze AI. Nie mieliśmy zamiaru pozwolić graczom na testowanie oraz kontrolowanie sił niemieckich. Mimo to bardzo miło jest usłyszeć tak wczesne opinie. Jesteśmy podekscytowani, że w nadchodzących miesiącach ujawnimy więcej szczegółów na temat grywalnych frakcji w trybie multiplayer i kampanii.

Twórcy przyznali więc, że aktualnie jedynymi względnie dopracowanymi stronnictwami są siły brytyjskie oraz amerykańskie. Z tego powodu nie dali graczom możliwości wybrania frakcji niemieckiej. Jednocześnie wyraźnie nie mają nic przeciwko eksperymentom fanów. Skoro są oni tak bardzo ciekawi, jak prezentuje się gameplay przy użyciu innych frakcji, to mogą wykorzystywać rozwiązanie zaprezentowane przez Miko bez żadnych konsekwencji. Jednocześnie mogą przy tym przyczynić się do dalszego rozwoju gry poprzez uwagi kierowane w stronę deweloperów.

Gracze, którzy chcieliby przetestować Company of Heroes 3, mają na to jeszcze tydzień. Otwarta pre-alfa dostępna będzie bowiem do 3 sierpnia. To jednak nie ostatni z testów, jakie planują twórcy. Zdradzono już, że w przyszłości będzie ich więcej, a gracze będą mogli na bieżąco śledzić rozwój tytułu.