Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2021, 16:20

autor: AlexB

Minecraft z poprawionym sprintem - oto snapshot 21w38a

Studio Mojang wypuściło kolejny snapshot do gry Minecraft, dzięki któremu można testować następną porcję nowości, jakie znajdą się w drugiej części aktualizacji Caves & Cliffs. Tym razem pojawiła się opcja sprawdzenia m.in. ulepszonego sprintu oraz zwiększonego zakresu renderowania przy mniejszym obciążeniu procesora.

Nieco ponad tydzień minął od debiutu poprzedniego snapshota do wersji Java gry Minecraft na PC. Najwyższy czas zatem, by miłośnicy tej produkcji od studia Mojang otrzymali możliwość przetestowania kolejnej porcji nowości, jaką przyniesie ze sobą druga część aktualizacji Caves & Cliffs, noszącej numer 1.18. Umożliwia to kolejna „migawka”, która w ostatnich godzinach ujrzała światło dzienne. Otrzymała ona sygnaturę 21w38a i aby móc się z niej cieszyć, należy aktywować snapshoty w sekcji „Instalacje” (Installations). Gdy to zrobicie, to po uruchomieniu tytułu musicie stworzyć nowy świat (stare nie są kompatybilne).

Minecraft z poprawionym sprintem - oto snapshot 21w38a - ilustracja #1
Minecraft cały czas rośnie w siłę.

Co konkretnie możemy sprawdzić dzięki „migawce” 21w38a? Chociażby ulepszony sprint. Dzięki poprawkom postacie nie będą już wyhamowywały do zwykłego chodu, gdy tylko delikatnie otrą się o jakąś przeszkodę. Snapshot oferuje także między innymi usprawnioną dystrybucję rudy, nową opcję graficzną Simulation Distance, dzięki której można chociażby zwiększyć odległość renderowania świata przy mniejszym obciążeniu procesora, czy powrót telemetrii. Ta ostatnia służy twórcom do identyfikowania różnych problemów technicznych i poprawiania doświadczenia płynącego z gry, jeśli chodzi na przykład o wydajność.

Ekipa z Mojang nie zapomniała również w ramach „migawki” 21w38a o wyeliminowaniu pewnych błędów. Mowa tu chociażby o problemach z przełączaniem dźwięku z jednego źródła na drugie, generowaniem jaskiń naciekowych nad ziemią czy tworzeniem zbyt „ostrych” krawędzi w warstwach wodonośnych. Dodatkowe szczegóły znajdziecie w tym miejscu.

Pełna wersja drugiej części aktualizacji Caves & Cliffs ma zadebiutować w Minecrafcie jeszcze w tym roku. Dokładna data nie jest jednak znana.

  1. Oficjalna strona gry Minecraft
  2. Nowy wymiar swobody - recenzja gry Minecraft
  3. Minecraft – poradnik do gry