Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2009, 12:25

autor: Crash

Mass Effect, Prince of Persia i God of War na kartach komiksu, czyli początek Comic-Con 2009

W najbliższych miesiącach zostaniemy zalani falą komiksów bazujących na grach. W ręce fanów trafi obrazkowa historyjka traktująca o Księciu Persji, nowe losy Kratosa z God of War czy opis wydarzeń rozgrywających się pomiędzy pierwszą i drugą częścią Mass Effecta.

W najbliższych miesiącach zostaniemy zalani falą komiksów bazujących na grach. W ręce fanów trafi obrazkowa historyjka traktująca o Księciu Persji, nowe losy Kratosa z God of War czy opis wydarzeń rozgrywających się pomiędzy pierwszą i drugą częścią Mass Effecta.

Wraz ze zbliżającym się startem San Diego Comic-Con 2009 (który nastąpi już jutro i potrwa trzy dni, do 26 lipca), największym komiksowym wydarzeniem roku, dociera do nas coraz więcej informacji związanych z bohaterami gier, którzy znajdą się na kartach komiksu. Jako pierwszy w nasze ręce trafi zeszyt z Kratosem, gdyż już w październiku 2009. Na początku przyszłego roku, 6 stycznia, nastąpi premiera pierwszego numeru Mass Effecta, później na sklepowych półkach wyląduje Singularity, a na końcu obrazkowy prequel do filmu Prince of Persia: Sands of Time.

Mass Effect, Prince of Persia i God of War na kartach komiksu, czyli początek Comic-Con 2009 - ilustracja #1

Mini-seria traktująca o Kratosie, Spartanie mszczącym się na bogach, zostanie wydana w sześciu zeszytach. Premiera pierwszego z nich nastąpi w październiku, kolejne wydawane będą sukcesywnie, aż do debiutu gry God of War III, który nastąpi w marcu 2010. Osobą odpowiedzialną za stworzenie fabuły jest legenda komiksowego półświatka, Marv Wolfman (twórca Blade: The Vampire Hunter), a akcja przeniesie nas do mrocznej przeszłości Kratosa. Kevin Sharpe jest osobą stojącą za stworzeniem rysunków, zaś Andy Park okładek. Wydawcą komiksu zostanie dobrze wszystkim znany DC Comics.

Mass Effect: Redemption, który do sklepów trafi jako drugi, również wydany zostanie pod postacią mini-serii. Tym razem do skolekcjonowania będą cztery zeszyty. Fabuła stanowić będzie pomost pomiędzy pierwszą a drugą częścią gry, w czasie, gdy komandor Shepard znika pozostawiając resztę załogi. Sięgając po komiks poznamy nowe lokacje, obcych, jak również przeciwników. Autorem historii jest Mac Walters, czołowy pisarz BioWare, a rysunki stworzy Omar Francia. Dark Horse Comics podejmą się wyzwania wypuszczenia komiksu na rynek.

Obrazkowa historia Księcia Persji, podobnie jak Kratosa, wydana zostanie w sześciu numerach. Premiera pierwszej części nastąpi miesiąc wcześniej, od zapowiedzianej premiery filmu Prince of Persia: Sands of Time, czyli w kwietniu przyszłego roku. Historia opowiedziana na kartach, przedstawi wydarzenia rozgrywające się przed tymi z kinowego obrazu. Jej autorem będzie sam Jordan Mechner, czyli twórca pierwszej odsłony gry. Todd McFarlane wraz z Cameronem Stewartem, Bernardem Changiem i Tommy Lee Edwardsem odpowiedzialni będą za fizyczny wygląd papierowej serii. Wydania komiksu podejmie się, podobnie jak w przypadku filmu, Disney (Disney Book Group).

Singularity, ostatni opisywany komiks, wydany zostanie w przeciwieństwie do poprzednich, w jednym zeszycie, a jego premiera nastąpić powinna niedługo po debiucie gry (która przesunięta została na pierwszy kwartał 2010). Osobami stojącymi za powołaniem go do życia są: David Atchinson, Davide Fabbri (Heavy Meta i seria Star Wars), Christopher "mink" Morrison (Dust, 13 Chambers) i Tom Mandrake (Barman i The Punisher). Fabuła komiksu, podobnie jak i gry, przeniesie nas na rosyjską wyspę, gdzie prowadzone są niebezpieczne i mroczne eksperymenty z czasem.

San Diego Comic-Con jeszcze dobrze się nie rozpoczął, a my już zalani zostaliśmy informacjami o nadchodzących komiksach, z bohaterami z gier w rolach głównych (we wczorajszym wydaniu „Wieści ze świata” przekazywaliśmy nowinę o Dante’s Inferno, który również doczeka się przeniesienia na karty komiksu). Jest to niezwykła gratka dla fanów, w ten sposób, bez zbędnego kilkuletniego oczekiwania na kolejną odsłonę gry, można łatwo i przyjemnie poznać nowe losy naszych ulubieńców.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry