Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2013, 14:43

autor: Marcin "eLCeBe" Pietruszewski

Lista gier zapowiedzianych na PlayStation 4. Zobacz, jakie tytuły potwierdzono

Zakończyła się konferencja Sony, na którą czekali gracze z całego świata. Otrzymaliśmy potwierdzenie, że PlayStation 4 pojawi się na rynku jeszcze w tym roku. Dowiedzieliśmy się też, czym będzie nowa konsola japońskiego koncernu. I co najważniejsze – poznaliśmy pierwsze tytuły, w które zagramy na tym sprzęcie.

Poznaliśmy listę pierwszych tytułów, które ukażą się na PlayStation 4. - W co zagramy na PlayStation 4? - wiadomość - 2013-02-21
Poznaliśmy listę pierwszych tytułów, które ukażą się na PlayStation 4.

Najważniejsze wydarzenie świata elektronicznej rozrywki zakończyło się – konferencja PlayStation Meeting, z której przekazywaliśmy relację na żywo, przyniosła odpowiedzi na wiele pytań. Poznaliśmy szczegóły dotyczące specyfikacji technicznej PlayStation 4, zobaczyliśmy kontroler, wiemy, kiedy możemy spodziewać się premiery. Zabrakło tylko pokazu samej konsoli. Dowiedzieliśmy się jednak tego, co najważniejsze dla graczy – jakie tytuły pojawią się na next-genowy sprzęt od Sony. Oto gry, których możemy oczekiwać w najbliższym czasie:

Knack

W co zagramy na PlayStation 4? - ilustracja #2

Będzie to platformówka, w której tytułowy bohater stanie do walki z armią goblinów zagrażających ludzkości. Jedną z jego specjalnych umiejętności ma być możliwość zwiększania swoich rozmiarów. Za produkcję odpowiada Japan Studio, a pracom przewodzi sam Mark Cerny, główny architekt PlayStation 4. Rozgrywka może przypominać tytuły z serii Crash Bandicoot zmieszane z Katamari Damacy (powiększanie bohatera) i God of War (epicki rozmach).

  1. Zapowiedziano Knack – platformówkę na PlayStation 4 od współtwórcy Crasha i Spyro

Killzone: Shadow Fall

W co zagramy na PlayStation 4? - ilustracja #4

Kolejna część znanej z poprzednich konsol PlayStation serii pierwszoosobowych strzelanin nosi tytuł Killzone: Shadow Fall. Będzie to następna okazja do przeżycia konfliktu pomiędzy siłami ISA i agresywnymi Helghastami. Produkcją zajmuje się odpowiedzialne za poprzednie odsłony cyklu studio Guerilla Games.

  1. Killzone: Shadow Fall na PlayStation 4 – fragment gry, zwiastun, obrazki

Driveclub

W co zagramy na PlayStation 4? - ilustracja #6

Wyścigi samochodowe autorstwa Evolution Studios, deweloperów serii MotorStorm i World Rally Championship. Driveclub ma stawiać przede wszystkim na aspekty społecznościowe, a jednymi z największych atutów będzie oprawa graficzna i autentyczne samochody.

  1. DriveClub – wyścigi drużynowe na PlayStation 4 od twórców MotorStorm

inFamous: Second Son

W co zagramy na PlayStation 4? - ilustracja #8

Kontynuacja serii znanej z PlayStation 3. inFamous: Second Son pozwoli wcielić się w bohatera posiadającego nadnaturalne moce. Podobnie jak poprzednie części cyklu, będzie to gra akcji TPP. Nad tytułem pracuje znane również z serii Sly studio Sucker Punch, autorzy wcześniejszych edycji inFamous.

  1. inFamous: Second Son - pierwsze konkrety i zwiastun

The Witness

W co zagramy na PlayStation 4? - ilustracja #10

The Witness to zapowiadana również na komputery PC gra przygodowa z elementami logicznymi. Za produkcję odpowiada Jonathan Blow, twórca Braid. Gra zabierze nas na tajemniczą wyspę, a akcję będziemy obserwowali z perspektywy pierwszej osoby.

Deep Down

W co zagramy na PlayStation 4? - ilustracja #12

Firma Capcom (znana choćby z serii Street Fighter czy Resident Evil) zapowiedziała przeznaczoną na PlayStation 4 grę pod tytułem Deep Down. Będzie to RPG akcji napędzany przez autorski silnik firmy, nazwany Panta Rhei, mający wycisnąć pełnię możliwości z nowej konsoli Sony. Styl rozgrywki ma być podobny do poprzedniego tytułu firmy utrzymanego w podobnym klimacie, czyli Dragon’s Dogma.

  1. Capcom pokazał nowy silnik Panta Rhei i grę Deep Down na PlayStation 4

Watch Dogs

W co zagramy na PlayStation 4? - ilustracja #14

Podczas PlayStation Meeting firma Ubisoft (autorzy m.in. serii Assassin’s Creed) pokazała nowy trailer z zapowiadanego już wcześniej hitu Watch Dogs. Rozgrywka nie różniła się od pierwszych prezentacji – wciąż jest to sandboksowa gra akcji TPP z bogatym światem.

  1. Watch Dogs zapowiedziane na PlayStation 4 i Wii U

Destiny

W co zagramy na PlayStation 4? - ilustracja #16

Destiny ma być strzelanką w klimatach science-fiction z elementami MMO. Produkcją zajmuje się studio Bungie, znane przede wszystkim z serii Halo.

Diablo III

W co zagramy na PlayStation 4? - ilustracja #18

Hitowy hack’n’slash Diablo III, który ukazał się w maju ubiegłego roku na PC, trafi również na konsole PlayStation 3 i PlayStation 4. Taką informację podczas PlayStation Meeting przekazali przedstawiciele Activision Blizzard. Produkcja ma być uzupełniona o wszystkie łatki, pojawi się także tryb kooperacji dla czterech osób na podzielonym ekranie.

  1. Diablo III trafi na PlayStation 3 i PlayStation 4

Nowa część Final Fantasy

W co zagramy na PlayStation 4? - ilustracja #20

Przedstawiciele firmy Square-Enix zapowiedzieli na PlayStation Meeting, że na nową konsolę Sony trafi kolejna część serii Final Fantasy. Nie dowiedzieliśmy się niczego na temat samej gry, więcej informacji ma pojawić się podczas targów E3. Square-Enix zaprezentowało natomiast film przedstawiający możliwości silnika Luminous, który ma służyć jako narzędzie do tworzenia gier na PlayStation 4:

Nowa gra ze świata Oddworld

W co zagramy na PlayStation 4? - ilustracja #21

Informacja już spoza konferencji Sony – deweloperzy posiadający prawa do marki Oddworld, firma Just Add Water, przekazała na swoim blogu informację o rozpoczęciu prac nad tworzeniem gry na PlayStation 4. Póki co nic nie wiadomo czym będzie ten projekt, ani nawet nie znamy jego tytułu.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

W co zagramy na PlayStation 4? - ilustracja #22

Także polski RPG Akcji, Wiedźmin 3: Dziki Gon od studia CD Projekt RED trafi na konsolę PlayStation 4.

  1. Zapowiedziano Wiedźmin 3: Dziki Gon na PlayStation 4 – Geralt w nowej generacji
  2. Nasza relacja z PlayStation Meeting
TWOIM ZDANIEM

Na który z wymienionych tytułów czekasz najbardziej?

Wiedźmin 3: Dziki Gon
37,6%
Watch_Dogs
31,8%
Killzone: Shadow Fall
7%
inFamous: Second Son
4,8%
Nową część Final Fantasy
4,1%
DriveClub
3,6%
Deep Down
3,6%
Diablo III
2,1%
Destiny
1,8%
Nową grę ze świata Oddworld
1,6%
Knack
1,4%
The Witness
0,5%
Zobacz inne ankiety