Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2013, 12:12

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Watch Dogs zapowiedziane na PlayStation 4 i Wii U

Tak jak podejrzewano, Watch Dogs trafi na konsole nowej generacji – firma Ubisoft ogłasza, że gra pojawi się na PlayStation 4. Ponadto, zapowiedziano wersję na Wii U. Z okazji konferencji firmy Sony Ubisoft pokazał kolejny materiał, przedstawiający fragment luźnej rozgrywki z Watch Dogs.

Ach te nowoczesne aplikacje na smartfony... - Watch Dogs zapowiedziane na PlayStation 4 - wiadomość - 2013-02-21
Ach te nowoczesne aplikacje na smartfony...

Przedstawiciele firmy Ubisoft potwierdzili coś, czego wielu się spodziewało. Watch Dogs – nadchodząca gra akcji Kanadyjczyków z Ubisoft Montreal, trafi na zapowiedziane właśnie PlayStation 4. Z tej okazji twórcy mają dla nas kolejny fragment rozgrywki opatrzony komentarzem. Tym razem bohater wybiera się na poranny spacer po mieście ze swoim nieodłącznym towarzyszem – wszechmogącym smartfonem. Co prawda, zaprezentowane demo nie pochodzi z wersji na PS4, ale nagrano je na komputerze, którego podzespoły odpowiadają temu, co znajduje się wewnątrz obudowy nowej konsoli firmy Sony.

Jak zapewniają autorzy gry, powyższy gameplay przedstawia zwyczajną przechadzkę po wirtualnej metropolii. Nie podążając za żadną konkretną misją gracz angażuje się w zdarzenia losowe i dzięki zdolnościom hakerskim głównego bohatera trafnie przewiduje prawdopodobny rozwój wydarzeń, by w odpowiedniej chwili wkroczyć do akcji. Wbrew powszechnym stereotypom, nasz haker jest całkiem zwinny – pokonuje przeszkody niczym prawdziwy parkourowiec i bez zadyszki wspina się na dachy budynków. Ponadto filmik prezentuje, jakie możliwości daje bohaterowi nieograniczony dostęp do Centralnego Systemu Operacyjnego. Przy pomocy smartfona z dostępem do miejskiej sieci jest on w stanie zbierać informacje o wszystkich dookoła, w tym dane potrzebne do obrobienia czyjegoś konta bankowego, wpływać na instalacje elektryczne, a nawet zatrzymać pociąg.

Watch Dogs ruszy do akcji najpewniej po premierze PS4. Ponadto, obok edycji na PlayStation 3, Xboksa 360 i PC, zapowiedziana została wersja na Wii U. Niewykluczone też, że gra trafi na przyszłą konsolę firmy Microsoft.