Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2013, 12:14

autor: Hed

DriveClub – wyścigi drużynowe na PlayStation 4 od twórców MotorStorm

Studio Evolution, znane z serii MotorStorm, pracuje nad nowymi wyścigami na PlayStation 4 – DriveClub. Produkcja ma bazować na rozbudowanych funkcjach społecznościowych, dzięki którym gracze będą rywalizować ze sobą w ramach klubów samochodowych.

DriveClub to nowa gra twórców MotorStorm, która trafi na PlayStation 4. - DriveClub – wyścigi drużynowe na PlayStation 4 od twórców MotorStorm - wiadomość - 2013-02-21
DriveClub to nowa gra twórców MotorStorm, która trafi na PlayStation 4.

DriveClub to nowa gra studia Evolution, która trafi ekskluzywnie na PlayStation 4 – ujawnił ją Matt Southern, szef dewelopera, podczas konferencji PlayStation Meeting. DriveClub to wyścigi kładące nacisk na rozgrywkę „drużynową” i opcje społecznościowe. Produkcja zaskoczy graczy także niesamowicie szczegółowymi modelami samochodów oraz pełnoprawnym doświadczeniem pierwszoosobowym, dzięki któremu poczujemy się jak za kierownicą prawdziwych maszyn.

Centralnym motywem w DriveClub będą kluby samochodowe, do których przystąpią gracze, aby rywalizować ze sobą w asynchronicznym systemie online. Trasy w grze mają być wypełnione różnymi atrakcjami i rekordami do pobicia, które oczywiście ustalą sami użytkownicy. W zarysie przypomina to więc rozbudowaną wersję Autologa z nowszych odsłon Need for Speed. Southern zapewnił, że Evolution Studios marzyło o stworzeniu takiej gry od niemal dekady.

DriveClub wpisuje się w ogólniejszą charakterystykę PlayStation 4 dzięki wspomnianym funkcjom społecznościowym. Co ciekawe, wiele z nich będzie można obsługiwać nie tylko z poziomu konsoli, ale też za pośrednictwem urządzeń mobilnych (np. tabletów). Budując swoją grę Evolution chciało oddać klimat rywalizacji ze strzelanek pierwszoosobowych opartych na systemie klas. Chodzi o to, że członkowie danego klubu będą mieli wiele sposób, aby pomóc w jego funkcjonowaniu.

Ważnym aspektem DriveClub będzie naturalnie znacznie lepsza grafika. Szef studia poświęcił sporo czasu na opisanie detali, jakie teraz będą widoczne na samochodach z gry. Jest to o tyle istotne, że zmieni się trochę podejście do samego kierowcy. W DriveClub pokierujemy bezpośrednio postacią – w krótkiej prezentacji kierowca przeszedł od bagażnika do drzwi samochodu, wsiadł i uruchomił silnik. Ten zabieg ma pomóc w jeszcze wierniejszym oddaniu uczucia prowadzenia szybkiej maszyny.

Zapowiedź DriveClub nie była zaskoczeniem, bo o grze plotkowało się kilka dni temu. Poza tym, studio Evolution specjalizuje się w temacie wyścigów, więc można było spodziewać się, że pracuje właśnie nad podobną produkcją. Przypomnijmy, że ten brytyjski deweloper odpowiada za serie WRC (PlayStation 2) oraz MotorStorm (PlayStation 3). Data premiery Driveclub nie została podana.

  1. Relacja na żywo z PlayStation Meeting - zapowiedziano PlayStation 4!