Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2013, 11:17

autor: Góral

Zapowiedziano Knack – platformówkę na PlayStation 4 od współtwórcy Crasha i Spyro

Pierwszą ujawnioną grą na PlayStation 4 podczas konferencji PlayStation Meeting było Knack. Produkcja jest platformówką od weterana tego gatunku – Marka Cerny’ego.

Na konferencji PlayStation Meeting ujawniono grę Knack dla konsoli PlayStation 4. Pieczę nad nią sprawuje Mark Cerny, mający na swoim koncie udział w pracach nad takimi grami jak Crash Bandicoot, Spyro, Marble Madness oraz Sonic: The Hedgehog 2.

Knack – gra platformowa na PlayStation 4. - Zapowiedziano Knack – platformówkę na PlayStation 4 od współtwórcy Crasha i Spyro - wiadomość - 2013-02-21
Knack – gra platformowa na PlayStation 4.

Gra jest produkcją platformową, w której wcielimy się w tytułowego Knacka, czyli wojownika stworzonego w tajnym laboratorium. Jego zadaniem jest pomóc ludzkości zaatakowanej przez wielką armię goblinów. Twórcy określają swój produkt jako połączenie Crasha, Katamari Damacy i God of War. Bohater posiada wyjątkową umiejętność „wchłaniania” elementów otoczenia, dzięki czemu zyskuje nowe moce, zmienia swój wygląd i wielkość, może także stać się niewidzialny.

Za Knack odpowiada Mark Cerny – weteran gatunku gier platformowych - Zapowiedziano Knack – platformówkę na PlayStation 4 od współtwórcy Crasha i Spyro - wiadomość - 2013-02-21
Za Knack odpowiada Mark Cerny – weteran gatunku gier platformowych

Knack ma być powrotem do klasycznych gier platformowych, w których chodzi po prostu o zabawę. Zaprezentowany trailer faktycznie nie zapowiada żadnej rewolucji w tym gatunku, a sam tytuł wypada nieco zachowawczo. Więcej informacji zostanie ujawnionych w najbliższych miesiącach.

Mark Cerny to uznany projektant gier wideo mający na swoim koncie wiele cenionych projektów. Pracował między innymi dla firmy SEGA, był wiceprezesem Universal Interactive Studios, pomagał także przy grach Crash Bandicoot, Jak and Daxter, Spyro the Dragon czy Ratchet and Clank. Jego portfolio jasno sugeruje, że ulubionym gatunkiem są platformówki, na produkcji których spędził większą część życia.