Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2013, 11:05

autor: Sarge

Premiera gry Crysis 3 w Polsce - graficzny gigant debiutuje na rynku

Stało się - strzelanina Crysis 3 oficjalnie zadebiutowała w Polsce. Gracze mogą sami sprawdzić, czy produkcja studia Crytek ma do zaoferowania coś więcej, niż tylko najwyższej klasy oprawę graficzną.

Na polskim rynku oficjalnie debiutuje dzisiaj gra Crysis 3, choć niektóre sklepy zaczęły ją sprzedawać nieco wcześniej. We wtorek produkcja studia Crytek miała swoją premierę w Stanach Zjednoczonych.

Wydaniem gry w naszym kraju zajęła się firma Electronic Arts Polska, która podobnie jak w przypadku drugiej części serii, zdecydowała się na pełne spolszczenie (napisy i dubbing). Dotyczy to wersji na wszystkie platformy sprzętowe, a więc PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Jeśli chcielibyście zakupić ten tytuł, polecamy przejrzeć najciekawsze oferty w naszej encyklopedii.

W ostatnich dniach w sieci pojawiło się trochę recenzji najmłodszego dziecka studia Crytek. Według danych przedstawionych w serwisie Metacritic, średnia ocen Crysis 3 waha się w tej chwili w granicach 80-82 punktów na 100 możliwych (w zależności od platformy sprzętowej). Jest to bardzo dobry wynik, ale mimo wszystko słabszy od tych uzyskanych przez dwie poprzednie odsłony cyklu.

Gracze czekali na premierę Crysis 3 nie tylko ze względu na chęć przeżycia kolejnej przygody w nanokombinezonie, ale też z uwagi na świetnie zapowiadającą się oprawę graficzną. Jak pokazują wymagania sprzętowe, żeby cieszyć się grą w najwyższych możliwych detalach, potrzebujemy naprawdę mocnego peceta. Twórcy odgrażali się, że nawet na PlayStation 3 oraz Xboksie 360 tytuł będzie prezentować się świetnie, będąc „najlepiej wyglądającą produkcją na konsolach obecnej generacji”. Teraz każdy może osobiście zweryfikować poziom oprawy graficznej w tej grze, także za pośrednictwem nowego materiału w serwisie tvgry.pl.

Crysis 3 to trzecia odsłona serii futurystycznych strzelanin pierwszoosobowych. Ponownie zakładamy niezwykle zaawansowany technologicznie nanokombinezon, by stanąć do walki z obcą rasą Cepidów oraz korporacją C.E.L.L. Tym razem przenosimy się do 2047 roku, a więc ponad 20 lat po wydarzeniach znanych z drugiej części. Przez ten czas na terenie Nowego Jorku powstała gigantyczna kopuła, pod którą wszystko zostało porośnięte roślinnością, przypominając obecnie prawdziwie miejską dżunglę. Oprócz kampanii dla jednego gracza twórcy przygotowali także sieciowy tryb multiplayer.