Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2013, 10:51

autor: Góral

Prezentacja technologii Unreal Engine 4 na PlayStation 4

Podczas konferencji PlayStation Meeting pokazano Unreal Engine 4 w wersji na nową konsolę firmy Sony – PlayStation 4. Nie ujawniono jednak żadnych gier korzystających z rozwiązania studia Epic Games.

Na konferencji PlayStation Meeting zaprezentowano technologię firmy Epic Games – Unreal Engine 4 – działającą na konsoli PlayStation 4. Pokazane demo zaczyna się w momencie, w którym kończy się pierwsza zajawka tego silnika. Wychodzi na to, że firma sprytnie opowiada swego rodzaju historię, której zakończenie poznamy być może przy okazji ujawnienia nowego Xboksa.

Unreal Engine 4 na PlayStation 4. - Prezentacja technologii Unreal Engine 4 na PlayStation 4 - wiadomość - 2013-02-21
Unreal Engine 4 na PlayStation 4.

Unreal Engine 4 po raz pierwszy zaprezentowano w marcu 2011 roku, kiedy to w świat wypuszczono demo technologiczne Samarytanin. Prawdziwe możliwości nowego silnika graficznego ujawniono jednak dopiero w marcu 2012 na zamkniętym pokazie podczas Game Developers Conference, o którym dowiedzieliśmy się dopiero w maju tego samego roku, gdy to magazyn Wired opublikował kilka screenów z tajemniczej konferencji. Materiał w formie wideo upubliczniono w sierpniu zeszłego roku, a dzisiaj nakarmiono nas częścią drugą.

Tim Sweeney, założyciel firmy Epic Games, podczas wystąpienia na PlayStation Meeting powiedział, że konsola PlayStation 4 cechuje się olbrzymią mocą, a poniższe wideo stanowi zaledwie fragment tego, co deweloperzy będą mogli uzyskać dzięki Unreal Engine 4.

Unreal Engine 4 to, jak sama nazwa wskazuje, czwarta wersja jednej z najpopularniejszych technologii na rynku gier wideo. Pierwsza edycja zadebiutowała w 1998 roku wraz z grą Unreal. W późniejszych latach firma dalej rozwijała swoje narzędzia graficzne, by w 2006 roku wypuścić na świat Unreal Engine 3, który zdominował branżę w ostatnich latach. W chwili obecnej wiadomo, że UE4 napędza Fortnite, grę od studia Epic Games, a także Daylight, horror ekipy Zombie Studios.