Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2013, 13:59

autor: Hed

Crysis 3 debiutuje na rynku amerykańskim. Czy mamy hit?

Dzisiaj na rynku amerykańskim debiutuje gra Crysis 3, co oznacza, że wreszcie poznamy odpowiedź na pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Czy produkcja studia Crytek jest równie udana jak poprzedniczki?

Crysis 3 debiutuje w Ameryce. Polska premiera w czwartek! - Crysis 3 debiutuje na rynku amerykańskim. Czy mamy hit? - wiadomość - 2013-02-19
Crysis 3 debiutuje w Ameryce. Polska premiera w czwartek!

Crysis 3 debiutuje dzisiaj na rynku amerykańskim, oczywiście w wersjach na pecety i konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3. Fani serii studia Crytek czekali na nową odsłonę zaledwie dwa lata. Jak ta regularność produkcyjno-wydawnicza przekłada się na jakość samej gry? Pierwsze recenzje i materiały z pełnej wersji trzeciego „kryzysu” są przychylne, więc wydaje się, że niemiecki deweloper stanął na wysokości zadania. Polscy gracze otrzymają Crysis 3 w czwartek.

Zachodnie recenzje Crysis 3 powinny pojawić się w nadchodzących godzinach, więc dzisiaj dowiemy się, co świat sądzi o nowej grze studia Crytek. Pierwsze oceny są pozytywne – produkcja otrzymała 8/10 od szwedzkiego serwisu Game Reactor i 9/10 od polskiego magazynu CD-Action. W tekstach padają takie określenia jak „najładniejsza gra studia”, „wzorcowy przykład strzelanki pierwszoosobowej”, czy „zdecydowanie piękniejszy od konkurencji”. Brzmi nieźle, prawda?

Odrobinę piękna wizualnego Crysis 3 można uszczknąć już teraz dzięki paru materiałom, jakie pojawiły się w sieci. Użytkownik YouTube Dasher z kanału Reset Load przygotował poniższe porównanie graficzne, zestawiające różne ustawienia. Nowa gra studia Crytek niewątpliwie wygląda świetnie na pecetach, bo wykorzystuje wiele dodatkowych funkcji, ale ma też spore wymagania. Posiadacze mocnych maszyn chyba dostaną godny obiekt do testowania swoich konfiguracji.

Crysis 3 kontynuuje fabułę poprzednich odsłon serii i ponownie rozgrywa się w Nowym Jorku. Miasto uległo sporym przeobrażeniom – pojawiła się nad nim wielka kopuła, przyspieszająca rozrost roślinności. W tych warunkach określenie „miejska dżungla” nabiera nowego znaczenia. Od strony rozgrywki Crysis 3 jest rozwinięciem stylu z „dwójki”. Polska premiera nastąpi 21 lutego na PC, Xboksie 360 i PlayStation 3. Gra będzie dostępna w pełnej polskiej wersji językowej.

  1. Oficjalna strona Crysis 3