Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2013, 09:20

inFamous: Second Son - pierwsze konkrety i zwiastun

Jedną z pierwszych ujawnionych na PlayStation 4 produkcji okazała się gra inFamous: Second Son. Twórcy wypuścili krótki zwiastun i zdradzili kilka konkretów odnośnie fabuły.

Trzecia część serii inFamous ukaże się jedynie na konsolę PlayStation 4. - inFamous: Second Son  - pierwsze konkrety i zwiastun - wiadomość - 2013-02-21
Trzecia część serii inFamous ukaże się jedynie na konsolę PlayStation 4.

Na wczorajszej konferencji firmy Sony ujawniono, że jednym z tytułów, które zawitają na konsolę PlayStation 4 będzie inFamous: Second Son. Autorzy gry, czyli ludzie ze studia Sucker Punch, podzielili się pierwszymi konkretami na temat tego projektu.

W przeciwieństwie do poprzednich dwóch odsłon cyklu, tym razem głównym bohaterem nie będzie Cole McGrath. Zamiast tego gra opowie historię dwudziestoczteroletniego mężczyzny imieniem Delsin Rowe. Jego spokojnemu życiu kres kładzie wypadek autobusowy. Podczas ratowania pasażerów przed płomieniami Rowe odkrywa, że posiada moc kontrolowania pełnego żaru dymu oraz przeobrażania się w niego.

Akcja rozpocznie się siedem lat po wydarzeniach, w których brał udział Cole McGrath. Na ich skutek świat uległ dramatycznym zmianom. Chcąc uniknąć powtórki katastrof z miast Empire City i New Maras, rząd amerykański powołał agencję DUP (Departament of Unified Protection), której zadaniem jest ściganie bioterrorystów, za których uznawani są wszyscy ludzie z nadnaturalnymi mocami. Delsin Growe szybko ląduje więc na celowniku tej organizacji.

Kampania ma być w dużym stopniu nieliniowa i przebieg jej fabuły ukształtują nasze decyzje. Opowieść, choć osadzona w fikcyjnej wersji rzeczywistości, odnosić się będzie do problemów naszego świata, w tym zwłaszcza ograniczania swobód obywatelskich w imię zapewnienia społeczeństwu bezpieczeństwa.

inFamous: Second Son  - pierwsze konkrety i zwiastun - ilustracja #3

Większość akcji inFamous: Second Son toczyć się będzie w Seattle. Autorzy obiecują, że moc PlayStation 4 pozwoli na osiągnięcie poziomu detali miasta i mieszkających w nim postaci, który powali nas na kolana. Wypuszczony zwiastun został wygenerowany na nowym silniku graficznym, opracowanym przez zespół Sucker Punch specjalnie z myślą o następnej generacji konsoli firmy Sony.

  1. Sucker Punch – oficjalna strona studia

inFamous: Second Son  - pierwsze konkrety i zwiastun - ilustracja #4 Serię inFamous zapoczątkowała premiera pierwszej części w 2009 roku. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy na rynku gra rozeszła się w ponad 1,2 mln egzemplarzy.

Dwa lata później na rynek trafiła część druga. Nie znamy jej dokładnych wyników finansowych, ale firma Sony pochwaliła się, że w pierwszym miesiącu gra sprzedawała się prawie dwa razy szybciej niż pierwowzór.