Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2013, 13:50

autor: luckie

Zapowiedziano Wiedźmin 3: Dziki Gon na PlayStation 4 – Geralt w nowej generacji

Do tytułów zapowiedzianych na PlayStation 4 oficjalnie dołączył Wiedźmin 3: Dziki Gon. Studio CD Projekt RED postara się wykorzystać techniczne możliwości nowej konsoli firmy Sony do stworzenia najlepszej w swojej dotychczasowej karierze gry cRPG. Ostatni rozdział przygód Geralta trafi do sklepów w 2014 roku.

Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutuje w przyszłym roku
Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutuje w przyszłym roku

W momencie zapowiedzi gry Wiedźmin 3: Dziki Gon studio CD Projekt RED nie ukrywało zamiaru wydania kontynuacji przygód Geralta na konsolach nowej generacji. Jak można było się zatem spodziewać, ogłoszono właśnie, że trzecia odsłona growego Wiedźmina trafi na PlayStation 4. Dziki Gon rozpocznie się w 2014 roku, jednocześnie na PC oraz na najnowszych konsolach firm Sony i Microsoft (a więc po premierze Xboksa 720, czy jakkolwiek zostanie on ochrzczony).

Ekipa Adama Badowskiego jest jednym z pierwszych zespołów, które otrzymały wczesny dostęp do pracy przy PS4. Wiedźmin 3 napędzany będzie kolejną, trzecią już wersją ich autorskiego silnika RED Engine. Jako że najmłodsze dziecko firmy Sony dopiero się rodzi, nie ma obaw, że w jakikolwiek sposób ograniczy techniczne możliwości REDów.

Geralt wykorzysta w walce nowy system rzucania znaków (źródło: Game Informer) - Wiedźmin 3: Dziki Gon na PlayStation 4 – Geralt w nowej generacji - wiadomość - 2013-02-21
Geralt wykorzysta w walce nowy system rzucania znaków (źródło: Game Informer)

CD Projekt RED wyjdzie naprzeciw osobom, którym świat Wiedźmina jest obcy. Grę rozpoczynać ma zapierające dech w piersiach intro (znając możliwości Tomasza Bagińskiego zupełnie w to nie wątpię), które przekaże sporo informacji o ostatnich wydarzeniach na wiedźmińskim szlaku. Ponadto twórcy starają się umożliwić łatwe i przyjemne zapoznanie się z kluczowymi postaciami. Jaką formę to przybierze? Tego na razie nie zdradzają, ale tym, ktrórzy z Geraltem znają się jak łyse konie, z pewnością nie potrzeba dodatkowych wyjaśnień.

Po Wiedźminie 3 chcielibyśmy spodziewać się wszystkiego, co powinno zawierać prawdziwie nextgenowe cRPG: dużego otwartego świata, pięknej grafiki, rozbudowanego systemu walki, wielowątkowej fabuły oraz ciekawych zadań pobocznych. Będzie to ostatnia część przygód Geralta – przyszłe gry osadzone w tym uniwersum prawdopodobnie skupią się na innym bohaterze.