Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2013, 15:47

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Funkcje e-sportowe w StarCraft II: Heart of the Swarm

Kolejny materiał wideo opowiadający o zmianach, jakie do gry StarCraft II wprowadzi dodatek Heart of the Swarm. Tym razem skupiono się na elementach dedykowanych rozgrywkom e-sportowym. Film dostępny jest z polskimi napisami.

Studio Blizzard Entertainment opublikowało kolejny film, podsumowujący zmiany, które zostaną wprowadzone do gry StarCraft II wraz z premierą dodatku Heart of the Swarm. Tym razem dotyczą one rozgrywki wieloosobowej, a w szczególności e-sportu.

Jedną z omawianych nowości jest możliwość grupowego oglądania powtórek. Drużyna będzie mogła wspólnie analizować rozegrane wcześniej mecze i na bieżąco dzielić się spostrzeżeniami. Ułatwiony zostanie też dostęp do powtórek dopiero co zakończonych bitew – opcję taką znajdziemy pod ekranem wyników.

Inną ciekawą funkcją jest „Przejmij dowodzenie”. Umożliwi ona objęcie kontroli nad jedną z armii walczących w oglądanej właśnie powtórce. Dzięki temu będziemy mogli przekonać się, czy zmiana strategii w kluczowym punkcie bitwy przechyliłaby szalę zwycięstwa na naszą stronę. Z kolei opcja „Odzyskaj grę” pozwoli wznowić przerwany (np. z przyczyn technicznych) mecz w momencie, w którym został zawieszony. Ekipa czuwająca nad jakością gry zdecydowała się również dodać kilka usprawnień do trybu obserwatora, m.in. możliwość dostosowywania interfejsu użytkownika.

Ponadto, by urozmaicić przebieg bitew, podszlifowano system fizyki. Efekty prac (czytaj latające szczątki wrogów rozrywanych pociskami) podziwiać możecie na powyższym filmie. Na życzenie fanów, w grze pojawi się jeszcze więcej statystyk, takich jak raporty ras i map, czy skuteczność gracza w walce z różnymi przeciwnikami.

StarCraft II: Heart of the Swarm trafi na sklepowe półki 12 marca. W międzyczasie zapraszamy do zapoznania się z naszymi wrażeniami z trybu solowego: