Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2018, 10:26

Life is Strange 2 - zwiastun na premierę

Studio DONTNOD Entertainment i firma Square Enix wypuściły zwiastun przygotowany na premierę Life is Strange 2, czyli epizodycznej przygodówki, której pierwszy odcinek zadebiutuje w przyszłym tygodniu.

Drugi sezon ruszy w przyszłym tygodniu. - Life is Strange 2 - zwiastun na premierę - wiadomość - 2018-09-21
Drugi sezon ruszy w przyszłym tygodniu.
LIFE IS STRANGE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: DONTNOD Entertainment
  2. Wydawca: Square Enix
  3. Gatunek: przygodówka
  4. Platformy: PS4, PC, XONE
  5. Data premiery: 27 września 2018 r.

Jeszcze kilka dni dzieli nas debiutu pierwszego odcinka Life is Strange 2, czyli kontynuacji popularnej epizodycznej przygodówki z 2015 r. Mimo to studio DONTNOD Entertainment już teraz wypuściło zwiastun przygotowany na premierę gry.

Life is Strange 2 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. W skład sezonu wejdzie pięć odcinków, a pierwszy z nich ukaże się 27 września. Na razie wszystko wskazuje na to, że produkcja nie zaoferuje polskiej wersji językowej.

Life is Strange 2 opowie historię 16-letniego Seana Diaza i jego 9-letniego brata Daniela. Rodzeństwo zmuszone zostanie do ucieczki z rodzinnego Seattle po tym, jak w wyniku tragicznego wydarzenia doprowadzą do śmierci lokalnego policjanta. Sezon opowie o ich próbie dotarcia do Puerto Lobos w Meksyku.

Pod względem mechaniki Life is Strange 2 pozostanie wierne rozwiązaniom z poprzedniej części. Otrzymamy zatem przygodówkę, w której zabawa sprowadzi się głównie do eksploracji, prowadzenia rozmów i podejmowania trudnych decyzji, w istotny sposób kształtujących dalszy rozwój fabuły. Świeże elementy do rozgrywki wprowadzą nadnaturalne moce jednego z braci, mocno odbiegające od tych, którymi mogliśmy bawić się w pierwszym Life is Strange.

Warto na koniec wspomnieć, że w czerwcu studio DONTNOD Entertainment wypuściło darmową grę The Awesome Adventures of Captain Spirit, która daje wskazówki odnośnie fabuły Life is Strange 2, a przy okazji sama w sobie oferuje ciekawą samodzielną historię.

  1. Oficjalna strona serii Life is Strange