Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2018, 08:57

autor: Aquma

Drugi epizod Life is Strange 2 pojawi się na początku 2019 roku

Deweloper Dontnod Entertainment poinformował, że wyczekiwany przez fanów drugi epizod Life is Strange 2 pojawi się w styczniu 2019 roku. Więcej informacji na jego temat poznamy w grudniu.

Na drugi epizod Life is Strange 2 poczekamy do stycznia. - Drugi epizod Life is Strange 2 pojawi się na początku 2019 roku - wiadomość - 2018-11-30
Na drugi epizod Life is Strange 2 poczekamy do stycznia.

LIFE IS STRANGE 2 W SKRÓCIE:

  1. Deweloper: Dontnod Entertainment
  2. Wydawca: Square Enix
  3. Gatunek: przygodówka
  4. Platformy: PC, PS4, Xbox One
  5. Data premiery: 27 września 2018 r. (pierwszy epizod)

Studio Dontnod Entertainment – odpowiedzialne za dobrze przyjętą przygodówkę Life is Strange 2poinformowało, że drugi epizod wspomnianej produkcji, zatytułowany Rules (pol. Zasady) ukaże się w styczniu 2019 roku. Twórcy mają świadomość, że data premiery może rozczarować tych fanów, którzy spodziewali się krótszych (porównywalnych z pierwszą częścią gry) przerw pomiędzy kolejnymi odcinkami, jednak kluczową kwestią jest dla nich jakość. W grudniu poznamy więcej informacji na temat omawianego epizodu.

Seria Life is Strange to projekt bliski naszym sercom, w przypadku którego nie chcemy się spieszyć z pracą, ryzykując tym samym, że nie osiągniemy poziomu jakości i wpływu emocjonalnego, na który zasługujecie Wy, nasi gracze. Dlatego do tej pory nie ogłosiliśmy oficjalnej daty premiery - chcemy mieć pewność, że będziemy w stanie wydać coś, z czego jesteśmy dumni. Coś, co będzie Was cieszyło i co zapamiętacie na zawsze.

Rozumiemy, że istnieją pewne oczekiwania, że odcinki będą wydawane w podobnym rytmie, jak poprzednie gry Life is Strange. Ambicja, która towarzyszy pracom nad Life is Strange 2, oznacza jednak, że poprzednie ramy czasowe nie mają już racji bytu – nie, jeśli mamy sprostać wymaganiom dotyczącym jakości gry i sposobu opowiadania historii, na które zasługujecie, i których wymaga nasza wizja gry. Mając to na uwadze, możemy teraz oficjalnie powiedzieć, że Epizod 2 zostanie wydany w styczniu 2019 roku, ale więcej informacji przekażemy w połowie grudnia tego roku – czytamy w notce na oficjalnym blogu Life is Strange 2.

Przypominamy, że pierwszy epizod Life is Strange 2 zadebiutował 27 września bieżącego roku na PlayStation 4, Xboksie One oraz komputerach. Produkcja wywarła świetne wrażenie na naszym recenzencie – Michale „Czarnym Wilku” Grygorcewiczu – który uznał, że choć opowieść przedstawiona w kontynuacji mocno różni się od tego, co dostaliśmy w części pierwszej, „zapowiada się na podróż nie mniej ciekawą i emocjonującą”.

  1. Life is Strange 2 – strona oficjalna
  2. Recenzja pierwszego epizodu gry Life is Strange 2 – król emocji wrócił