Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 listopada 2018, 08:46

autor: Czarny Wilk

Netflix skasował Daredevila - pogrom seriali Marvela trwa

Sprawdziły się obawy fanów superbohaterskich seriali Netfliksa. Po skasowaniu Iron Fista i Luke'a Cage'a, platforma VoD postanowiła pożegnać się z przygodami niewidomego wojownika.

Złota era seriali superbohaterskich na Netfliksie dobiega końca. Po zrezygnowaniu z planów stworzenia przyszłych sezonów Iron Fista oraz Luke’a Cage’a, podobny los spotkał produkcję, od której cała współpraca między platformą VoD a Marvelem się rozpoczęła – Daredevila. Dowiedzieliśmy się, że opublikowany niedawno trzeci sezon przygód niewidomego wojownika będzie ostatnim.

Od Daredevila rozpoczęła się współpraca Netfliksa z Marvelem i Disneyem. - Daredevil skasowany po trzech sezonach - pogrom seriali superbohaterskich na Netfliksie trwa - wiadomość - 2018-11-30
Od Daredevila rozpoczęła się współpraca Netfliksa z Marvelem i Disneyem.

Do informacji o skasowaniu Daredevila po trzech sezonach dotarł serwis Deadline. Przedstawiciel Netfliksa skomentował decyzję w następujący sposób:

Marvel’s Daredevil nie powróci w czwartym sezonie na Netfliksie. Jesteśmy wyjątkowo dumni z ostatniego, finałowego sezonu i choć będzie to bolesne dla fanów, uważam, że najlepiej jest zamknąć ten rozdział mocnym akcentem. Jesteśmy wdzięczni naszym partnerom w Marvelu, showrunnerowi Erikowi Olesonowi, scenarzystom, solidnej ekipie oraz niesamowitym aktorom z Charlie Coxem wcielającym się w Daredevila na czele. Jesteśmy też wdzięczni fanom, którzy przez lata wspierali serial. Choć seria na Netfliksie została zakończona, jej trzy sezony przez kolejne lata będą dalej dostępne, a postać Daredevila wciąż będzie żyć w innych projektach Marvela.

O ile skasowanie Iron Fista i Luke’a Cage’a mogło być jeszcze zrozumiałe – według nieoficjalnych informacji seriale te nie miały dużej oglądalności, ich odbiór również bywał mieszany – tak uśmiercenie Daredevila jest bardziej zaskakujące. Serial był dla Netfliksa sporym sukcesem, a do tego trzeci sezon spotkał się z wyjątkowo pozytywnym odbiorem widzów i krytyków.

Tym samym można się zastanawiać, czy na tę decyzję nie wpłynął bezpośrednio Disney. Wprawdzie Ted Sarandos, Chief Content Officer Netfliksa, jeszcze miesiąc temu twierdził, że korporacja będąca właścicielem Marvela nie może decydować o życiu i śmierci tych projektów, ale ostatnia fala kasacji budzi sporo wątpliwości w tej kwestii. Zwłaszcza że Disney już od dłuższego czasu przygotowuje się do uruchomienia własnej, konkurencyjnej platformy VoD, na której zobaczymy inne seriale Marvela.

Po skasowaniu Luke’a Cage’a, Iron Fista i Daredevila oraz w świetle braku planów stworzenia kontynuacji Defenders, Netfliksowi pozostały tylko dwa seriale oparte na komiksach MarvelaJessica Jones i Punisher. Prace nad kolejnymi sezonami tych tytułów już się rozpoczęły, więc przynajmniej w tym wypadku fani mogą być jeszcze przez jakiś czas spokojni o losy swoich ulubieńców. Powrotu obu tytułów możemy spodziewać się w przyszłym roku.

  1. Netflix