Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 3 grudnia 2018, 12:18

autor: Frozen

Daredevil – showrunner i obsada o kasacji serialu przez Netfliksa

Decyzja o skasowaniu pierwszego wspólnego projektu Marvela i Netfliksa wywołała niemałą burzę wśród sympatyków serialu Daredevil. Jak się okazuje, nie tylko fani ubolewają nad faktem, że czwarty sezon sagi o niewidomym mścicielu nigdy nie powstanie.

Daredevil zadebiutował na Netfliksie w 2015 roku - Daredevil – showrunner i obsada o kasacji serialu przez Netfliksa - wiadomość - 2018-12-03
Daredevil zadebiutował na Netfliksie w 2015 roku

Showrunner trzeciego sezonu, Erik Oleson, odniósł się do kasacji w serii postów na Twitterze.

Czasami praca to tylko wypłata. Kiedy mamy szczęście, jest to coś znacznie większego. Było coś magicznego w pracy nad trzecim sezonem #Daredevil. Wszyscy to czuliśmy.

Pojawienie się na planie było jak spełnienie marzenia. Pisanie dla i współpraca z Charliem, Vincentem, Deb, Eldenem, Wilsonem, Jayem, Joanne oraz resztą naszej niesamowicie utalentowanej obsady... Tworzenie historii i pisanie scenariuszy ze scenarzystami, którzy wspierali się, a także uczyli się od siebie nawzajem to była czysta przyjemność. Dzięki nim sam stałem się lepszym scenarzystą. Byliśmy jak rodzina. Sam, Dara, Jim, Tamara, Sonay, Lewaa, Tonya, Sarah, Dylan.

I nawet nie każcie mi mówić o naszej ekipie, od której tak wiele się nauczyłem i która sprawiła, że rzeczy niemożliwe do sfilmowania stawały się łatwe i która najcichsze momenty z życia każdej postaci przygotowywała równie umiejętnie jak 12-minutowe jednoujęciowe sceny kaskaderskie. Nie zapominajmy też o niestrudzonym zespole postprodukcji i pełnych pasji montażystach, genialnej ekipie dźwiękowej, cierpliwym zespole od efektów specjalnych, który potrafił całe tygodnie spędzać na dopracowywaniu kilku pojedynczych kadrów, a także o wspaniałym kompozytorze i zespole muzycznym. Poważnie – wciąż nie mogę uwierzyć, że udało mi się zostać częścią tego całego przedsięwzięcia.

Na zawsze będę wdzięczny Jephowi i Karimowi oraz Tomowi, Devonowi, Jordannie, Danowi, Joemu z @Marvel oraz Allie, Krisowi i Penelope z @Netflix, a także wszystkim fanom #Daredevil, którzy sprawili, że prowadzenie tego show stało się najprzyjemniejszym doświadczeniem w mojej karierze.

Dziękuję. Dziękuję. Dziękuję!

Również członkowie obsady wyrazili swoje ubolewanie nad decyzją Netfliksa. Deborah Ann Woll, wcielająca się w serialu w rolę Karen Page, napisała na Twitterze:

Jest mi bardzo smutno, że nie będziemy już kontynuować tej historii. Głównie będzie mi brakowało kontaktu z ludźmi, z którymi zaprzyjaźniłam się na planie. Dziękuję wszystkim, którzy pracowali przy serii przez te wszystkie lata. Podziękowania należą się również @erikoleson. Dzięki tobie kończymy na wysokim poziomie.

Vincent D'Onofrio, wcielający się w rolę Wilsona Fiska, napisał:

@Daredevil @netflix skasowany. Jednak on wciąż tam jest. Siedzi zaplamiony krwią, gdzieś wysoko w świetle księżyca. Pod nim, na ulicy, widać ruch. Błysk bieli sunący po morzu ciemności jakim jest Hell's Kitchen.

Daredevil to już trzeci serial Netfliksa na licencji Marvela skasowany w tym roku (wcześniej firma zrezygnowała z kontynuacji serii Iron Fist i Luke Cage). Chociaż nie podano oficjalnych powodów masowego wycofywania się Netfliksa z seriali o superbohaterach, nieoficjalnie mówi się, że ma to związek ze spadającą oglądalnością tego typu produkcji oraz z planami Disneya (właściciela Marvela, jeśli ktoś zapomniał), związanymi z uruchomieniem własnej platformy streamingowej Disney+.

Z nieskasowanych serii na podstawie komiksów Marvela na Netfliksie zostały jeszcze Jessica Jones i The Punisher. Patrząc na ostatnie poczynania firmy możemy się domyślać, że ich dni też są już raczej policzone. Premiery nowych (i być może ostatnich) sezonów obu seriali możemy spodziewać się w 2019 roku.

Ostatnia aktualizacja: 2018-12-03

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.