Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 października 2018, 10:02

autor: Adrian Werner

Marvel's Iron Fist - nie powstanie trzeci sezon serialu Netfliksa

Serwis Netflix ogłosił, że nie powstanie trzecia seria serialu Iron Fist. Możliwe jednak, że postać powróci w innych telewizyjnych produkcjach z uniwersum Marvela.

Ciepłe przyjęcie drugiego sezonu nie wystarczyło, aby ocalić serial. - Marvel's Iron Fist - nie powstanie trzeci sezon serialu Netfliksa - wiadomość - 2018-10-14
Ciepłe przyjęcie drugiego sezonu nie wystarczyło, aby ocalić serial.

Mamy złe wieści dla fanów serialu Iron Fist. Serwis Netflix poinformował, że wyemitowany niedawno drugi sezon będzie ostatnim i produkcja nie otrzyma trzeciej serii. Nie podano powodów tej decyzji. Streamingowy serwis nie udostępnia wyników oglądalności na swojej platformie, ale najwidoczniej nie były one zadowalające.

Co ciekawe, podczas przekazywania tych informacji dodano, że choć serial dobiegł końca, to wcale nie oznacza to pożegnania z postacią Iron Fista. Możliwe więc, że bohater powróci w innych produkcjach Netfliksa lub też pojawi się w projektach emitowanych w planowanym serwisie streamingowym firmy Disney.

Porzucenie serialu Iron Fist jest o tyle rozczarowujące, że drugi sezon powszechnie uznawany jest za znacznie lepszy niż pierwszy. Poprawiono większość najważniejszych problemów, w tym choreografię walk, a ostatni odcinek zakończył się w intrygującym miejscu.

Jeśli Netflix zdecyduje się nie pożegnać z postaciami, to najlepszym wyjściem byłoby wyprodukowanie serialu bazującego na komiksowej serii Heroes for Hire, w której głównymi bohaterami są Iron Fist i Luke Cage. Warto pamiętać, że w przypadku tego drugiego herosa serwis do tej pory nie potwierdził trzeciego sezonu. Opracowanie nowego projektu o tym duecie byłoby więc naturalnym krokiem dla Netfliksa, zwłaszcza że aktorzy odtwarzający te postacie wielokrotnie z entuzjazmem wyrażali się o tym pomyśle.

Nawet bez kolejnych odcinków Iron Fista, widzowie Netfliksa nie będą mogli narzekać na brak nowych produkcji z uniwersum Marvela. W najbliższy piątek ukaże się trzeci sezon serialu Daredevil. Zakończono już również zdjęcia do drugiej serii The Punisher, a w dalszych planach jest kontynuacja Jessiki Jones.

  1. Oficjalna strona serialu