Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 października 2018, 06:57

Marvel’s Luke Cage – Netflix kasuje trzeci sezon serialu

Do skasowanego w ubiegłym tygodniu serialu Marvel's Iron Fist dołącza także inna marvelowska seria. Netflix potwierdził, że Marvel’s Luke Cage nie doczeka się trzeciego sezonu. Powodem decyzji szefostwa serwisu były kreatywne spory pomiędzy producentami, które zaowocowały brakiem zgody co do kierunku rozwoju tytułu.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o tym, że serwis Netflix zdecydował się skasować serial Marvel's Iron Fist, którego druga seria zadebiutowała na początku września. Jak podaje serwis Deadline, podobny los spotkał właśnie inny serial z marvelowskiego uniwersum - Marvel’s Luke Cage. Szefostwo Netlfiksa oficjalnie zdecydowało się wstrzymać prace nad trzecim sezonem i to mimo tego, że od dłuższego czasu scenarzyści przygotowywali skrypty dla kolejnych odcinków serii.

Decyzja o wstrzymaniu prac nad Iron Fistem nikogo specjalnie nie zdziwiła, bowiem postać głównego bohatera, jak i jej serial, zostały przyjęte niezwykle chłodno przez widzów (delikatnie mówiąc). Przygody Luke'a Cage'a cieszyły się jednak względnie dobrymi recenzjami i opiniami fanów. Jak się okazuje, nie miało to większego znaczenia, bowiem problemy z produkcją trzeciego sezonu sprowadziły się do kreatywnego konfliktu pomiędzy twórcami, który zaostrzył się w ostatnich dniach.

Pierwszy sezon Luke'a Cage'a zobaczyliśmy we wrześniu 2016 roku, druga seria ukazała się w czerwcu tego roku

Według reporterów Deadline, prace nad trzecim sezonem do ostatniej chwili przebiegały zgodnie z planem. Twórcy pod wodzą Cheo Hodari Cokera spodziewali się, że oficjalna zapowiedź nowej serii będzie formalnością. W tym tygodniu szczegółowe szkice skryptów pierwszej połowy dziesięcioodcinkowego trzeciego sezonu trafiły do biur Netfliksa i Marvela, by oczekiwać na ich akceptację. Szefostwo obu firm miało nie być szczególnie zadowolone z jakości scenariuszy i to mimo tego, że były one wielokrotnie poprawiane i brały pod uwagę wcześniejsze sugestie producentów. Ostatecznie wszystkie zaangażowane strony nie były w stanie znaleźć porozumienia co do kierunku, w jakim ma zmierzać serial. Sytuacji nie pomogły także spory personalne i zamieszanie w zespole scenarzystów.

Po skasowaniu Luke'a Cage'a biblioteka marvelowskich serii Netfliksa skurczyła się do trzech tytułów, są to Daredevil, Jessica Jones oraz The Punisher. Dodajmy, że trzeci sezon Daredevila, który składa się z trzynastu epizodów, zadebiutował w tym tygodniu.

  1. Netflix – oficjalna strona