Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2018, 19:48

autor: Ender

Battlefield 5 – bonusowy rozdział kampanii pozwoli nam wcielić się w niemieckich czołgistów

Czwarty rozdział kampanii dla pojedynczego gracza w Battlefield 5 pozwoli nam poznać historię niemieckich czołgistów walczących pod koniec II wojny światowej. Przygoda zostanie udostępniona za darmo po premierze gry, która planowana jest na 20 listopada.

Do przesuniętej w sierpniu premiery Battlefielda V został miesiąc. Twórcy coraz żywiej wypowiadają się na temat kampanii fabularnej tytułu o nazwie Opowieści wojenne. Kilka dni temu otrzymaliśmy pierwszy zwiastun, prezentujący wchodzące w jej skład trzy segmenty, przedstawiające różnych bohaterów oraz teatry działań wojskowych. We wrześniu dowiedzieliśmy się również, że po debiucie tytułu, twórcy mają zamiar opublikować bonusowy rozdział historii, zatytułowany Ostatni Tygrys. Dziś otrzymaliśmy potwierdzenie (za pośrednictwem serwisu Eurogamer), że poznamy w nim losy niemieckich czołgistów, zaczynających w ostatnich dniach wojny coraz mocniej wątpić w sens konfliktu, w którym zmuszeni zostali uczestniczyć. Podczas zabawy prowadzić będziemy legendarny czołg PzKpfw VI Tiger, ostrożnie przemierzając zrujnowane miasto.

W Ostatnim Tygrysie wcielimy się w dowódcę czołgu wątpiącego w sens konfliktu w ostatnich dniach wojny - Battlefield 5 – bonusowy rozdział kampanii pozwoli wcielić się nam w niemieckich czołgistów - wiadomość - 2018-10-19
W Ostatnim Tygrysie wcielimy się w dowódcę czołgu wątpiącego w sens konfliktu w ostatnich dniach wojny

Twórcy zaznaczyli, że w opowiadanej przez Ostatniego Tygrysa historii jej bohaterowie nie zostali przedstawieni w heroiczny sposób. Rozdział ma skupiać się bowiem na konsekwencjach wyborów, których dokonali i piekle wojny w jakim się znaleźli. Deweloperzy zdecydowali się na niemiecki scenariusz po sugestiach graczy, chcących zobaczyć II wojnę światową z innej perspektywy. Nie bez znaczenia była także popularność wśród fanów misji z czołgami w roli głównej.

Ostatni Tygrys powinien trafić do posiadaczy gry w grudniu tego roku. Przypomnijmy, że w trakcie pierwszych trzech rozdziałów kampanii poznamy losy francuskiego żołnierza z Senegalu walczącego w Prowansji, członkini norweskiego ruchu oporu, a także brytyjskiego komandosa wykonującego misje w północnej Afryce. Battlefield V ukaże się 20 listopada na komputerach PC i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. Na wszystkich wspieranych platformach gra będzie dostępna w polskiej wersji językowej.

  1. Graliśmy w singla gry Battlefield 5 – czy w kampanii jest klimat II wojny światowej?
  2. Oficjalna strona internetowa gry Battlefield V