Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2018, 16:32

Tickrate serwerów Black Ops 4 i Battlefield 5, zestawy LEGO Overwatch i inne wieści

Dziś piszemy o darmowym Monster Hunter World przy zakupie kart firmy Nvidia, problemach z częstotliwością odświeżania serwerów w Black Ops 4 i obietnicą braku podobnych kwestii w Battlefield 5, zestawach LEGO z bohaterami Overwatch oraz rejestracji znaku towarowego Valve Index. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Darmowy Monster Hunter World przy zakupie kart Nvidii

Polowanie czas zacząć. - Tickrate serwerów Black Ops 4 i Battlefield 5, zestawy LEGO Overwatch i inne wieści - wiadomość - 2018-10-25
Polowanie czas zacząć.

W ramach promocji „The Hunt Begins” firma Nvidia oferuje darmową kopię gry Monster Hunter: World przy zakupie wybranych kart grafiki z serii GeForce. Ofertą objęte są modele GTX 1070 Ti, GTX1070 oraz GTX 1060. Tytuł zgarnąć można do 30.11.2018 roku, chyba że zapasy wyczerpią się wcześniej. Polska wersja oficjalnej strony kieruje nawet do stron partnerów takich jak Morele.net czy X-kom.pl. Jest to wyraźny znak, że producent komponentów chce oczyścić magazyny z kart Pascal przed zmasowanym atakiem podzespołami nowej generacji.

Serwery Black Ops 4 odświeżają teraz w 30Hz?

Twórcy Call of Duty: Black Ops 4 parę dni temu po cichutku postanowili obniżyć częstotliwość odświeżana serwerów z 60Hz, czyli standardu branżowego, do 20 Hz. W praktyce oznaczało to trzykrotne cięcie kosztów przy jednoczesnym znacznym obniżeniu jakości usługi dla graczy. W aktualizacji z 23.10.2018 roku gra znów zaczęła się zachowywać nieco inaczej. Niejaki Soja92 przeprowadził parę testów sieciowych i podzielił się swoimi wynikami na oficjalnym subreddicie gry. W tym momencie serwery mają odświeżać się w 30Hz. Podczas gdy część graczy wyrozumiale podchodzi do sprawy (prowadzenie tak wielkiej sieci jest nie lada wyzwaniem), inni domagają się natychmiastowego przywrócenia serwerów 60Hz z premiery.

Battlefield 5 zaoferuje serwery z tickrate 60Hz i 120 Hz

Skoro mówimy już o infrastrukturze sieciowej w jesiennych strzelankach tego roku… David Sirland – producent DICE odpowiedzialny za tryb wieloosobowy w grze Battlefield V – w obliczu „afery 20Hz” został zapytany o jakość połączeń sieciowych, jakiej mogą spodziewać się fani tego tytułu. Szybko odpowiedział, że autorzy BF5 planują serwery 30Hz na konsolach i 60Hz na komputerach osobistych – identycznie jak w przypadku Battlefield 1. Ta miara tyczy się jedynie wielkoformatowych trybów, bo w tych bardziej kameralnych liczyć można na tickrate rzędu 120Hz. Oczywiście gra jest przed premierą, a odpowiednie testy sieciowi eksperci będą mogli przeprowadzić dopiero po 20 listopada.

Wyciekły zdjęcia i ceny zestawów LEGO Overwatch

Bastion potrzebuje własnych baterii (na szczęście są dołączone do zestawu). - Tickrate serwerów Black Ops 4 i Battlefield 5, zestawy LEGO Overwatch i inne wieści - wiadomość - 2018-10-25
Bastion potrzebuje własnych baterii (na szczęście są dołączone do zestawu).

W efekcie pracy serwisu The Brick Fan uzyskaliśmy nieopatrznie umieszczone w systemie sklepów Target zdjęcia zestawów LEGO z herosami z Overwatch, które zapewne niedługo wejdą do sprzedaży. Przygotowano aż 6 pakietów. Najtańsze propozycje to Tracer vs. Widowmaker i Hanzo vs. Genji w cenie po 20 dolarów (ok. 75 zł). Dalej mamy bardziej okazałe Dorado Showdown (z figurkami Żołnierza: 76, McCree i Żniwiarza) i D.Va & Reinhardt w cenach kończących się na 40 dolarach (ok. 151 zł). Prawie w cenie gry-pierwowzoru kupimy transformującego się Bastiona (ok. 188 zł), a najdroższy jest zestaw Watchpoint: Gibraltar z Farą, Łaską, Żniwiarzem i Winstonem (bolesne 302 zł). Fotki wszystkich pudełek obejrzycie w tym artykule.

Valve będzie mierzyć moc komputerów za pomocą „Valve Index”?

Co gotuje firma Gabe’a Newella? - Tickrate serwerów Black Ops 4 i Battlefield 5, zestawy LEGO Overwatch i inne wieści - wiadomość - 2018-10-25
Co gotuje firma Gabe’a Newella?

Na początku obecnego miesiąca firma Valve zastrzegła dwa znaki towarowe (1 i 2) dotyczące „Valve Index” w zakresie „sprzętu komputerowego, konsolowego, sieciowego, urządzeń peryferyjnych i akcesoriów komputerowych”. To jak na razie wszystkie dostępne publicznie informacje, ale już sama nazwa wydaje się dość interesująca.

Łatwo sobie wyobrazić, że może to być pewna próba ujednolicenia/standaryzacji różnorodnych konfiguracji sprzętowych. Valve mogłoby np. dążyć do kolejnej fali Steam Machines oznaczonych np. jako 5, 7 i 10 w przygotowywanej skali, co ułatwiłoby zakup sprzętu osobom o podstawowej wiedzy o komponentach PC. Z drugiej strony mogłoby to działać podobnie do oceny wydajności Windows, kategoryzując wnętrzności naszej maszyny jako „X/10” i przykładowo rekomendując gry, które odpalą na naszym „piecyku”. Na razie są to jedynie nasze teorie.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Warplanes: WW2 Dogfight
 2. Fallout 76
 3. Storm Boy: The Game
 4. Gwint: Wiedźmińska gra karciana
 5. Ion Maiden
 6. Varion
 7. Return of the Obra Dinn
 8. Ghostbusters World
 9. Spider-Man: The Heist
 10. Abducted
 11. Dragon Ball: Xenoverse 2
 12. Windjammers

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. NAIRI: Tower of Shirin zwiastun na premierę
 2. Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści zwiastun na premierę (PL)
 3. Yomawari: The Long Night Collection zwiastun #1
 4. Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści zwiastun rozgrywki #1 (PL)
 5. Euro Truck Simulator 2: Beyond the Baltic Sea zwiastun #1
 6. Soulcalibur VI zwiastun na premierę
 7. Rise: Race The Future zwiastun #1
 8. Psychedelica of the Black Butterfly zwiastun #1
 9. Pianista: The Legendary Virtuoso zwiastun #1
 10. Pianista zwiastun #1
 11. Minion Masters zwiastun na premierę
 12. The Unlikely Legend of Rusty Pup zwiastun na premierę
 13. For Honor Marching Fire - zwiastun na premierę
 14. Farming Simulator 19 Doglądanie zwierząt
 15. Castlevania Requiem: Symphony of the Night & Rondo of Blood zwiastun #1