Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2018, 17:36

Fortnite patch 6.20 – Six Shooter i Fortnitemares

Epic Games przygotowuje się do Halloween aktualizacją 6.20 do Fortnite i Fortnite: Battle Royale. W obydwu trybach rozpoczęło się wydarzenie Fortnitemares. W PvP dodatkowo pojawił się Sześciostrzałowiec, a za wypełnianie wyzwań otrzymamy garść przedmiotów kosmetycznych. W sklepie okresowym Ratowania świata znajdziemy zaś dwójkę ciekawych bohaterów.

Jesteśmy coraz bliżej upragnionego Halloween, a zespół Epic Games podaje nam kolejną paczkę nowości w Fortnite i Fortnite: Battle Royale. Patch 6.20 zawiera nową broń i tryb okresowy Fortnitemares

6 strzałów wystarczy, by każdego położyć. - Fortnite patch 6.20 – Six Shooter i Fortnitemares - wiadomość - 2018-10-24
6 strzałów wystarczy, by każdego położyć.

Battle Royale – Six Shooter i tryb Fortnitemares

W PvP graczy czeka kolejny dodatek do pokaźnego już arsenału. Six Shooter to rewolwer zadający 34/36/38 punktów obrażeń i posiadający dwa tryby prowadzenia ognia. Z biodra strzelamy nieco szybciej, podczas gdy przy zbliżeniu jesteśmy celniejsi (lecz nieco spada tempo wystrzałów). Korzysta ze średnich nabojów i można go znaleźć w skrzyniach, luzem lub w automatach.

Nowiutkim trybem czasowym jest zaś Koszmarów Czar (Fortnitemares). Na mapie losowo rozsiane zostały fragmenty sześcianów, z których tłumnie wychodzą potwory i inne obrzydlistwa. Po zniszczeniu sługusów Zła lub samych fragmentów zawodnik otrzymuje mały ładunek tarczy, a z ich ciał wyskakuje niezłej jakości łup. W tym trybie występuje też unikalna broń – kusza Łowca Biesów (40 pkt. obrażeń, 1,8 strzału na sekundę, poczwórne obrażenia dla potworów).

Ciekawą zmianą jest udostępnienie możliwości powtórnego rozkładania lotni we wszystkich trybach. Dotychczas ta umiejętność była dość ograniczona, a teraz na powrót „rozwiniemy skrzydła” przy każdym spadku powyżej 3. piętra. W Placu zabaw zadomowił się zaś nowy i ulepszony Kolcostadion, wraz z trzema wyzwaniami kieszonkowymi i dwie budowle-minigry pt. Kieszonkowy Statek Piracki.

Skórki

Wraz z trybem Fortnitemares do gry trafiać będą czasowe wyzwania, których wypełnienie poskutkuje odblokowaniem pomniejszych przedmiotów kosmetycznych (emotka, sprej, smuga). Wypełnienie ich wszystkich zapewni Wam lotnię Dark Engine. Jeśli jednak chcecie przykuć uwagę innych zawodników możecie się zaopatrzyć w skórkę Deadfire Outfit (2000 v-dolców):

Deadfire Outfit

Fortnite patch 6.20 – Six Shooter i Fortnitemares - ilustracja #2

Dark Engine Glider

Fortnite patch 6.20 – Six Shooter i Fortnitemares - ilustracja #3

Ratowanie Świata – Koszmarów Czar i Kowbojka-błyskawica

Pora na rodeo. - Fortnite patch 6.20 – Six Shooter i Fortnitemares - wiadomość - 2018-10-24
Pora na rodeo.

Miłośnicy PvE także mogą poczuć ciarki na plecach. Cześć pierwsza wydarzenia Koszmarów Czar już się bowiem rozpoczęła, a do rozegrania jest wątek fabularny „Blask Władego Księżyca”. Za zebrane cukierki kupicie zaś specjalne lootboxy – koszmarlamy. W tych specjalnych piniatach znaleźć można wszystkich bohaterów wcześniejszych odsłon eventu. Czekają na Was:

  1. Trup Marine Ramirez;
  2. Czaszkownik Jonesy;
  3. Ryzykant 13-go;
  4. Kotstruktorka Penny;
  5. Mistrz shurikenów Lamuraj;
  6. Sara Hotep;
  7. Strażnik Soczek.

W sklepie okresowym pojawiła się zaś Kowbojka-błyskawica (z nowym profitem „sześciostrzałowiec”) oraz powracający Rubieżnik Krwawy Łowca – Faza. Do koszmarnych lam trafiły też bronie z zestawu Rat Rod.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Fortnite
  2. Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry