Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2018, 09:30

Fortnite Save the World nie przejdzie na free to play w tym roku

Studio Epic Games podzieliło się planowanymi nowościami dla kooperacyjnego trybu Fortnite: Save the World. Twórcy zaznaczają, że nie mają ochoty się śpieszyć, dlatego PvE czeka jeszcze dużo zmian, a przejścia na model free-to-play nie należy spodziewać się w 2018 roku.

Nie ma co czekać z zapartym tchem. - Fortnite Save the World nie przejdzie na free to play w tym roku - wiadomość - 2018-10-23
Nie ma co czekać z zapartym tchem.

Twórcy z Epic Games w najnowszym wpisie dotyczącym postępów w rozwoju kooperacyjnej części Fortnite ogłaszają, że kampania Ratowanie Świata wymaga jeszcze sporo pracy. Ma to być głównym powodem opóźnienia przejścia płatnego trybu na model free-to-play, które nie nastąpi wedle ostatnich postanowień w 2018 roku. Choć deweloperzy bardzo dziękują dotychczasowym fundatorom, to jednak twierdzą, że nie śpieszą się z wypchnięciem kampanii do ogólnego dostępu publicznego.

Co jest do zmiany? Designerzy wymieniają tu większość opcji menu, które mają zostać udoskonalone i bardziej zintegrowane z mechanikami. Wprowadzono już nową wersję ekwipunku, ale kolejne zmiany mają się też pojawić w systemie powiadomień oraz „wyglądzie oraz charakterze menu i postaci”. Rozpoczęła się też migracja opcji z głównego menu do menu wewnątrz gry – ostatecznym celem ma być dostęp do wszystkich ważnych opcji bez przymusu wychodzenia do ekranu startowego.

W nowych menu gracz łatwiej się połapie. - Fortnite Save the World nie przejdzie na free to play w tym roku - wiadomość - 2018-10-23
W nowych menu gracz łatwiej się połapie.

Kolejną nowością jest szumnie ogłaszany nowy system bohaterów. Ma on zapewnić więcej swobody i kreatywności w ich rozwijaniu oraz dodatkowe opcje przy dobieraniu dla nich wyposażenia. Twórcy jednak nie ustalili jeszcze wszystkich szczegółów związanych z nowymi herosami, więc dobitniej opiszą temat nieco później.

Fortnite: Save the World w dalszym ciągu wydaje się zapomnianym bratem Fortnite: Battle Royale. W kolejnych aktualizacjach popularny tryb rywalizacyjny jest wyraźnie faworyzowany (jeśli chodzi o rozwój i nową zawartość), „zakopując” potencjalnie ciekawy oryginalny produkt. Bez przejścia na model darmowy ciężko będzie utrzymać uwagę graczy i możliwe, że w 2019 roku mniejsza liczba użytkowników zainteresuje się premierą kooperacji w darmowej dystrybucji.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Fortnite