Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2018, 16:42

autor: Vergil

Battlefield 5 – kampania single player na widowiskowym zwiastunie

W sieci pojawił się nowy zwiastun gry Battlefield V, w którym Electronic Arts i studio DICE prezentują atrakcje czekające na graczy w kampanii fabularnej. Znalazło się w nim miejsce zarówno na widowiskowe sceny szarży na wrogie jednostki, jak i na ciche działanie pod osłoną nocy.

Firma Electronic Arts opublikowała nowy zwiastun gry Battlefield V, który w całości poświęciła kampanii dla pojedynczego gracza. Wojenne opowieści zapowiadają się klimatycznie, widowiskowo, momentami nawet wzruszająco, a przede wszystkim różnorodnie. W trakcie rozgrywki odwiedzimy zarówno mroźną Norwegię, jak i skąpaną w palącym słońcu północną Afrykę, działając po cichu (oraz przekradając się w gęstym lesie) lub wręcz przeciwnie – szarżując na wrogów z okrzykiem bojowym na ustach. Nim rozpoczniemy trwający dwie minuty seans, przypomnijmy, że produkcja zadebiutuje 20 listopada, a w Polsce doczeka się pełnej lokalizacji.

Na początku września deweloperzy podzielili się materiałem wideo, z którego wynikało, że jakiś czas po premierze kampania zostanie rozbudowana o bonusowy rozdział zatytułowany The Last Tiger. Będzie to jeden z wielu darmowych dodatków, które otrzyma Battlefield V. Pozostałe będą jednak poświęcone multiplayerowej zabawie; pierwszy z nich, czyli The Fall of Europe, ma trafić w nasze ręce „niedługo po debiucie gry”, podczas gdy kolejny, kolejny, który zabierze nas do malowniczej Grecji, deweloperzy udostępnią na początku 2019 roku.

Gdyby nie sierpniowe opóźnienie, w chwili pisania tej wiadomości od premiery Battlefielda V dzieliłyby nas zaledwie trzy dni. Twórcy chcieli jednak wprowadzić dodatkowe usprawnienia i mieć pewność, że „wszystko będzie zrobione dobrze”. Inna sprawa, że gdyby tytuł zadebiutował w terminie, zostałby wciśnięty pomiędzy Call of Duty: Black Ops IIII a Red Dead Redemption II, co mogłoby pogrzebać jego szanse na sukces komercyjny – zwłaszcza że (jeśli wierzyć nieoficjalnym doniesieniom) jeszcze dwa miesiące temu jego przedsprzedaż pozostawiała wiele do życzenia.

Wojna to nie tylko bohaterskie wyczyny – to również osobiste dramaty i strach o najbliższych. - Battlefield 5 – kampania single player na widowiskowym zwiastunie - wiadomość - 2018-10-16
Wojna to nie tylko bohaterskie wyczyny – to również osobiste dramaty i strach o najbliższych.
  1. Oficjalna strona internetowa gry Battlefield V
  2. Walczyliśmy o Rotterdam – Battlefield V okiem dyletanta