filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 lipca 2022, 10:00

autor: Edyta Jastrzębska

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max, Disney Plus i Prime Video w weekend 1-3 lipca 2022 roku

Subskrybenci platform streamingowych ten weekend mogą spędzić nie tylko z ostatnimi odcinkami Stranger Things 4, lecz również z serią filmów o Spider-Manie, a także z Daredevilem i resztą ekipy znanej jako Defenders.

Źródło: Netflix / Marvel Studios

W tym tygodniu powracają produkcje Marvela, które jakiś czas temu zniknęły z biblioteki Netflixa. Tym razem losy Daredevila, Punishera, Jessiki Jones, Luke’a Cage’a i Iron Fista możemy śledzić na Disney+. Kolejną nowością są finałowe odcinki czwartego sezonu Stranger Things, w których poznamy dalsze losy mieszkańców Hawkins, mierzących się z przerażającym Vecną. Inne premiery na VoD z tego tygodnia to: czwarty sezon Westworld, nowy serial z Chrisem Prattem – Lista śmierci, Kult laleczki Chucky, seria filmów o Spider-Manie i trzeci sezon Atlanty. Zobaczcie, co nowego można obejrzeć na Netflixie, HBO Max, Disney+ i Amazon Prime Video w weekend 1 – 3 lipca 2022 roku.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Stranger Things: 4. sezon 2. część – Netflix

 1. Co to: dwa ostatnie odcinki czwartego sezonu Stranger Things
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 1 lipca
 3. Rok premiery: 2016

Nadchodzi epicka konkluzja wątków z czwartego sezonu. Gdy ostatnio widzieliśmy naszych ulubieńców z Hawkins, Joyce odnalazła Hoppera w Rosji, Nancy stała się celem Vecny, a Eleven poznała prawdę na temat incydentu w laboratorium w Hawkins. Wyjaśniło się, że Numer Jeden i Vecna to ta sama osoba, którą Eleven wygnała do Upside Down po tym, jak zamordował inne dzieci ze specjalnymi zdolnościami. Co dalej czeka na bohaterów z Hawkins?

 1. Dowiedz się więcej o serialu Stranger Things

Serial Stranger Things obejrzysz na Netflixie

Westworld: 4. sezon – HBO Max

 1. Co to: czwarta odsłona historii, której początki sięgają futurystycznego parku zamieszkanego przez tzw. hosty
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 27 czerwca
 3. Rok premiery: 2016

Czas ewoluować w gatunek, którym mieliśmy się stać”. To dziwne stwierdzenie ma towarzyszyć nam w czwartym sezonie Westworld. Serial po dwóch latach nieobecności wraca na ekrany z nowymi odcinkami, w których bohaterowie prawdopodobnie zaczną wątpić w otaczającą ich rzeczywistość.

 1. Dowiedz się więcej o serialu Westworld

Serial Westworld obejrzysz na HBO Max

Daredevil: wszystkie sezony – Disney+

 1. Co to: doceniony na całym świecie serial o przygodach bohatera z kart komiksów Marvela
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 29 czerwca
 3. Rok premiery: 2015

Jako dziecko Matt Murdock został oślepiony przez chemikalia, z którymi zetknął się podczas wypadku. Zamiast go ograniczać, dało mu to nadludzkie zmysły, które pozwalają mu widzieć świat w wyjątkowy sposób. Teraz wykorzystuje te zdolności, aby wymierzyć sprawiedliwość nie tylko jako prawnik we własnej kancelarii, ale także przemierzając ulice Hell's Kitchen jako Daredevil, człowiek bez strachu.

 1. Dowiedz się więcej o serialu Daredevil

Serial Daredevil obejrzysz na Disney+

Dodatkowo, wraz z Daredevilem na Disney+ zadebiutowały pozostałe produkcje Marvela, które wcześniej mogliśmy oglądać na Netfliksie, czyli The Defenders, Iron Fist, Jessica Jones, Luke Cage i The Punisher.

Lista śmierci (The Terminal List) – Amazon Prime Video

 1. Co to: serial oparty na bestsellerze o tym samym tytule autorstwa Jacka Carra
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 1 lipca
 3. Rok premiery: 2022

Komandor porucznik James Reece szuka zemsty, badając tajemnicze siły stojące za zamordowaniem całego jego plutonu. Wolny od wojskowej struktury dowodzenia, Reece wykorzystuje wiedzę, którą wyciągnął z prawie dwóch dekad działań wojennych, aby ścigać ludzi odpowiedzialnych za tamtą zbrodnię.

 1. Dowiedz się więcej o serialu Lista śmierci

Serial Lista śmierci obejrzysz na Amazon Prime Video

Kult laleczki Chucky (Cult of Chucky) – Netflix

 1. Co to: laleczka Chucky powraca, by terroryzować kolejną ofiarę
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 1 lipca
 3. Rok premiery: 2017

Po tym, jak oskarżono ją o zamordowanie własnej rodziny, Nica zostaje zabrana do szpitala psychiatrycznego. Jest przekonana, że to ona jest przyczyną śmierci rodziny, jednak gdy dochodzi do kolejnych makabrycznych zgonów, zaczyna docierać do niej, że Chucky, który wydawał się być jedynie iluzją, wcale nie musi być wymyślony. Nica dowiaduje się również, że lalka zaczyna opętywać kogokolwiek i cokolwiek, by dołączyli do ogromnej sekty i zabijali jej ofiary. Na ich drodze próbuje stanąć Andy, jednak sprawy nie układają się dla niego najlepiej.

 1. Dowiedz się więcej o filmie Kult laleczki Chucky

Film Kult laleczki Chucky obejrzysz na Netflixie

Seria filmów o Spider-Manie – HBO Max

 1. Co to: sześć produkcji o Człowieku-pająku: trylogia Sama Raimiego, seria Niesamowity Spider-Man i Spider-Man Uniwersum
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 1-2 lipca
 3. Rok premiery: 2002, 2004, 2007, 2012, 2014, 2018

Na HBO Max w całości trafi ciesząca się uznaniem trylogia Sama Raimiego o Człowieku-pająku, a także zyskująca od czasu premiery Spider-Man: Bez drogi do domu coraz większą popularność i sympatię seria Niesamowity Spider-Man z Andrew Garfieldem. Dzień później dołączy do nich również film Spider-Man Uniwersum, a zatem platforma HBO będzie mogła pochwalić się pokaźną kolekcją produkcji o pajęczym superbohaterze.

 1. Dowiedz się więcej o filmie Spider-Man
 2. Dowiedz się więcej o filmie Spider-Man 2
 3. Dowiedz się więcej o filmie Spider-Man 3
 4. Dowiedz się więcej o filmie Niesamowity Spider-Man
 5. Dowiedz się więcej o filmie Niesamowity Spider-Man 2
 6. Dowiedz się więcej o filmie Spider-Man Uniwersum

Serię filmów o Spider-Manie obejrzysz na HBO Max

Atlanta: 3. sezon – Disney+

 1. Co to: trzeci sezon serialu o grupie z różnymi poglądami, która próbuje zaistnieć w muzycznym środowisku
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 29 czerwca
 3. Rok premiery: 2022

Rozgrywający się niemal w całości w Europie trzeci sezon Atlanty zastaje Earna, Paper Boia, Dariusa i Vana w środku udanej europejskiej trasy, podczas której funkcjonują w nowym otoczeniu jako outsiderzy i mają trudności z przyzwyczajeniem się do osiągniętego sukcesu.

 1. Dowiedz się więcej o serialu Atlanta

Serial Atlanta obejrzysz na Disney+

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa, od początku kariery związana z GRYOnline.pl. Zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach, a nawet grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

więcej