Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2018, 09:38

Life is Strange 2 - zwiastun, gameplay i konkrety odnośnie fabuły

Studio DONTNOD Entertainment wypuściło pierwszy zwiastun przygodówki Life is Strange 2. Ujawniono również konkrety odnośnie fabuły oraz pokazano 20-minutowy gameplay.

Pierwszy odcinek ukaże się w przyszłym miesiącu. - Life is Strange 2 - zwiastun, gameplay i konkrety odnośnie fabuły - wiadomość - 2018-08-22
Pierwszy odcinek ukaże się w przyszłym miesiącu.

AKTUALIZACJA:

Kilka godzin po udostępnieniu zwiastuna Life is Strange 2 studio DONTNOD Entertainment wypuściło prawie 20-minutowy zapis rozgrywki z projektu.

LIFE IS STRANGE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: DONTNOD Entertainment
  2. Wydawca: Square Enix
  3. Gatunek: przygodówka
  4. Platformy: PS4, PC, XONE
  5. Data premiery: 27 września 2018 r.

Już w maju zeszłego roku studio DONTNOD Entertainment ogłosiło, że pracuje nad Life is Strange 2, czyli kontynuacją popularnej epizodycznej przygodówki z 2015 r. Do tej pory twórcy byli jednak wyjątkowo powściągliwi w przekazywaniu informacji o tym tytule. Pewne wskazówki można było znaleźć w wypuszczonej pod koniec czerwca darmowej grze The Awesome Adventures of Captain Spirit. Natomiast dwa tygodnie temu mogliśmy obejrzeć intrygujący, ale mocno zagadkowy teaser. Teraz deweloperzy wreszcie ujawnili pierwsze konkrety.

Przede wszystkim twórcy opublikowali premierowy zwiastun. Nie tylko ujawnia on trochę fabuły gry, ale podaje również, że Life is Strange 2 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Sezon ma się składać z pięciu odcinków, a pierwszy z nich ukaże się 27 września.

Life is Strange 2 opowie historię 16-letniego Seana Diaza i jego 9-letniego brata Daniela. Ich życie w Seattle dobiega końca po tragicznym wydarzeniu, w wyniku którego ginie policjant. Aby uciec przed prawem, rodzeństwo postanawia udać się do Puerto Lobos w Meksyku.

Zwiastun i wcześniejszy teaser dają jasno do zrozumienia, że policjant ginie w wyniku niekontrolowanej aktywacji mocy jednego z braci, ale na razie nie wiemy dokładnie, czy jej posiadaczem jest Daniel czy Sean, ani co dokładnie ona obejmuje.

Life is Strange 2 ma zaoferować zupełnie nowe postacie oraz wiele różnorodnych lokacji. Podczas rozgrywki pokierujemy Seanem, a podróż do Meksyku pełna będzie momentów, w których zmuszeni zostaniemy do podejmowania ciężkich decyzji, wpływających na dalszy rozwój historii i kształtujących relacje między rodzeństwem. Zabawę mają uatrakcyjnić świeże elementy rozgrywki, bazujące na nadnaturalnych mocach, które będą mocno odbiegały od tego, co potrafiła bohaterka pierwszego Life is Strange.

  1. Oficjalna strona serii Life is Strange