Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2018, 18:08

autor: Vergil

Pierwszy teaser Life is Strange 2

W sieci pojawił się enigmatyczny teaser Life is Strange 2, w którym zawarto pewne wskazówki dotyczące fabuły tej produkcji. Przy okazji ekipa Dontnod Entertainment zapowiedziała, że jeszcze w tym miesiącu ujawni więcej konkretów na temat swojego nowego dzieła.

Ekipa Dontnod Entertainment przygotowuje się do premiery pierwszego epizodu gry Life is Strange 2, która ma nastąpić 27 września 2018 roku. Dzisiaj doczekaliśmy się publikacji enigmatycznego, trwającego niespełna minutę teasera. Materiał wideo stanowi jedynie przedsmak tego, co przygotowali dla nas twórcy – 20 sierpnia zostaną ujawnione pierwsze konkrety na temat atrakcji czekających na nas w owej produkcji.

Nie tylko Life is Strange 2

Ekipa Dontnod Entertainment nie może narzekać na nudę. Oprócz Life is Strange 2 deweloperzy pracują nad grą Twin Mirror, która najwyraźniej będzie czerpać garściami z dorobku seriali Black Mirror oraz Miasteczka Twin Peaks; tytuł ma trafić na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One w 2019 roku.

Jak można się domyślić, w krótkim filmie zawarto wskazówki na temat opowieści, którą tym razem przedstawią nam autorzy. Zacznijmy od tego, że nagranie z kamery zamontowanej w radiowozie pochodzi z 28 października 2016 roku (a więc na krótko przed rozpoczęciem akcji gry The Awesome Adventures of Captain Spirit, czyli darmowego prologu do nowego dzieła studia Dontnod Entertainment); ponadto stróż prawa, który ostatecznie decyduje się wysiąść z samochodu, używa kodu 10-10, co w amerykańskim żargonie policyjnym oznacza, iż jest świadkiem bójki; dodatkowo eksplozja (podmuch powietrza?) wieńcząca nagranie zdaje się ostatecznie potwierdzać, że gra nie ucieknie od tematu nadnaturalnych zdolności bohaterów – pytanie tylko, kto będzie nimi dysponował?

Mimo wszystko fabuła Life is Strange 2 w dużej mierze wciąż stoi pod znakiem zapytania. Przypomnijmy więc jeszcze, że od marca 2018 roku wiemy, że w grze nie wystąpią doskonale znane fanom serii Max oraz Chloe i… poczekajmy niecałe trzy tygodnie na moment, kiedy twórcy odsłonią skrywane dotąd karty.

Life is Strange odniosło sukces. Czy drugiej odsłonie cyklu również uda się podbić serca graczy? - Pierwszy teaser Life is Strange 2 - wiadomość - 2018-08-02
Life is Strange odniosło sukces. Czy drugiej odsłonie cyklu również uda się podbić serca graczy?
  1. Oficjalna strona internetowa serii Life is Strange