Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2018, 19:21

autor: Vergil

Klasyki od Atari zmierzają na... samochody marki Tesla

Wiele wskazuje na to, że niedługo samochody marki Tesla mogą stać się pełnoprawnymi platformami do gier wideo. Elon Musk nie tylko zapowiada debiut klasyków od Atari w najnowszej wersji oprogramowania dla tych pojazdów, lecz także szuka deweloperów, którzy chcieliby pracować dla jego firmy.

Elon Musk ujawnił za pośrednictwem swojego profilu na twitterze, że w wersji V9.0 oprogramowania dla pojazdów produkowanych przez firmę Tesla (której jest właścicielem) znajdzie się ciekawy easter egg. Otóż po aktualizacji firmware’u kierowcy będą mogli sprawdzić kilka klasycznych tytułów od Atari, wśród których najprawdopodobniej znajdzie się Tempest, Missile Command oraz Pole Position; co ciekawe, w ostatnią z wymienionych produkcji będzie można zagrać przy pomocy kierownicy samochodu (oczywiście podczas postoju). O tym, jak będzie wyglądać rozgrywka w produkcjach wydanych na pojazdy Tesli, przekonamy się na przełomie sierpnia i września, kiedy to nowe oprogramowanie ma ujrzeć światło dzienne.

Na tym nie koniec, gdyż najwyraźniej ów pomysł na tyle przypadł do gustu Muskowi, że postanowił uczynić samochody marki Tesla… platformami do gier. W kolejnym tweecie zaprosił bowiem doświadczonych deweloperów do rozpoczęcia współpracy z jego firmą; twórcy mieliby pracować nad produkcjami, które wykorzystywałyby „ekran dotykowy, telefon oraz samochód”. Kto wie, może w takim wypadku w przyszłym roku posiadacze samochodów Tesli otrzymają na przykład własną wersję The Elder Scrolls V: Skyrim?

Komputery osobiste, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch… kto wie, może w najbliższej przyszłości słowo platforma nabierze zupełnie nowego znaczenia? - Klasyki od Atari zmierzają na... samochody marki Tesla - wiadomość - 2018-08-02
Komputery osobiste, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch… kto wie, może w najbliższej przyszłości słowo platforma nabierze zupełnie nowego znaczenia?

Jako ciekawostkę należy dodać, że Elon Musk w niezbyt licznych wolnych chwilach nie tylko drąży podziemne tunele (a raczej robią to pracownicy jego firmy – The Boring Company), produkuje samochody elektryczne (czym zajmuje się Tesla), konstruuje rakiety i miotacze ognia oraz snuje plany podboju Marsa (co z kolei jest działką firmy SpaceX), lecz także jest (czy może raczej „bywa”) graczem, który bardzo ceni sobie przede wszystkim pierwszego Deus Eksa (jak można się przekonać, oglądając fragment jednego z udzielonych przez niego wywiadów, najnowsza część serii nie do końca spełniła jego oczekiwania) oraz BioShocka.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Tesla