Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2018, 19:29

autor: Ender

Znamy datę premiery drugiego epizodu Life is Strange 2

Deweloperzy przygodówki Life is Strange 2 ogłosili oficjalną datę premiery jej drugiego epizodu. Ukaże się on pod koniec stycznia i trafi na komputery PC oraz Xboksa One i PlayStation 4.

Od premiery pierwszego odcinka drugiego sezonu Life is Strange minęły ponad dwa miesiące. Tytuł zebrał dobre recenzje i opinie, a także nominację do nagrody The Game Awards 2018, w kategorii najlepsza fabuła. Pod koniec listopada dowiedzieliśmy się, że pomimo dobrych chęci, deweloperzy nie zdążą przygotować drugiego epizodu gry, zatytułowanego Rules, według pierwotnych planów tak, by trafił on do fanów przed nowym rokiem. Z powodu opóźnienia dopiero dziś poznaliśmy jego oficjalną datę premiery, która wyznaczona została na 24 stycznia. Epizod pojawi się równocześnie na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Z okazji zapowiedzi, deweloperzy opublikowali także nowy, aktorski zwiastun.

W drugim odcinku Life is Strange, Sean i Daniel kontynuują ucieczkę przed stróżami prawa, której przyczyną był tragiczny wypadek w Seattle. Rodzeństwo podróżuje bocznymi i zaśnieżonymi drogami północnych Stanów Zjednoczonych, unikając kontaktu z ludźmi. Daniel zaczyna jednak chorować, przez co jego starszy brat stawia wszystko na jedną kartę i postanawia zabrać go do odległego domu dziadków, w którym ma nadzieję na bezpieczne schronienie. W trakcie przygody bohaterowie spotkają Chrisa Eriksena, młodego chłopca, który był bohaterem wydanego w czerwcu prologu Life is Strange 2, zatytułowanego The Awesome Adventures of Captain Spirit.

  1. Life is Strange 2 – strona oficjalna
  2. Recenzja pierwszego epizodu gry Life is Strange 2 – król emocji wrócił