Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2018, 18:42

autor: Ender

Znamy datę premiery pierwszego epizodu Life is Strange 2

Studio DONTNOD Entertainment podało oficjalną datę premiery pierwszego epizodu Life is Strange 2. Pojawi się on pod koniec września tego roku. Darmowy prolog gry, zatytułowany The Awesome Adventures of Captain Spirit, zadebiutuje zgodnie z planem w przyszłym tygodniu.

W przyszłym tygodniu do posiadaczy Xboksów One, PlayStation 4 oraz komputerów PC trafi prolog drugiego sezonu gry Life is Strange, który zatytułowany jest The Awesome Adventures of Captain Spirit. O tej krótkiej i darmowej przygodzie pisaliśmy podczas targów E3 2018. W Los Angeles nie usłyszeliśmy jednak żadnych szczegółów związanych z debiutem drugiego sezonu. Ciszę przerwali właśnie twórcy ze studia DONTNOD Entertainment, którzy na Twitterze ogłosili, że pierwszy epizod Life is Strange 2 pojawi się 27 września tego roku na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Niewykluczone, że gra pojawi się również na Nintendo Switch, biorąc pod uwagę wciąż rosnąca popularność systemu wśród deweloperów niezwiązanych z Nintendo. Zapowiedzi towarzyszy krótki filmowy trailer. Cena całego sezonu nie jest jeszcze znana. Zamówienia przedpremierowe zostaną otwarte 26 czerwca.

Niezwykle krótki zwiastun przestawia zniszczony plecak z logo gry. Wiemy, że w drugim sezonie w głównych rolach nie wystąpią postacie znane z Life is Strange: Before the Storm oraz Life is Strange. Wielce prawdopodobne, że bohaterem tytułu będzie Chris, obdarzony niezwykłą wyobraźnią chłopiec, który pojawi się w The Awesome Adventures of Captain Spirit. Więcej szczegółów na temat gry mamy poznać w sierpniu. Wówczas pojawi się też najpewniej jej pełny trailer.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Life is Strange