Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2011, 13:00

autor: Soviet

Kolejna porcja szczegółów o The Elder Scrolls V: Skyrim

Todd Howard, jedna z ważniejszych postaci w studiu Bethesda, odpowiadającym za zbliżające się wielkimi krokami The Elder Scrolls V: Skyrim udzielił wywiadu dla niemieckiego portalu Gameswelt.

Todd Howard, jedna z ważniejszych postaci w firmie Bethesda, odpowiadającej za zbliżające się wielkimi krokami The Elder Scrolls V: Skyrim, udzielił wywiadu dla niemieckiego portalu Gameswelt. W rozmowie tej nie zostały ujawnione żadne większe tajemnice i spoilery, ale wyłowić można kilka ciekawych szczegółów, które na pewno zainteresują oczekujących na ten tytuł.

  • Pięć głównych miast w Skyrim stanowić będzie oddzielne strefy, które będziemy musieli dodatkowo wczytać.
  • Pojawią się popularne ostatnio konflikty rasowe. Nordowie szczególną niechęcią darzą elfy.
  • Podczas skradania na ekranie pojawi się oko: jeśli jest zamknięte - nikt nas nie widzi, otwarte - zostaliśmy wykryci.
  • Padły nazwy kilku przedstawicieli lokalnej fauny. Spotkamy między innymi mamuty, jelenie, łosie i króliki.
  • Połowa podziemi, które odwiedzimy, to małe przestrzenie, a ich eksploracja zajmie nam około piętnastu minut. Druga część to większe miejscówki, niektóre z nich ogromnych rozmiarów, gdzie spędzimy nawet kilka godzin.
  • Twórcy starają się, żeby wszystkie podziemia i przedmioty miały unikalny charakter, a poszczególne elementy nie powtarzały się za często.
  • Tworzenie własnych elementów ekwipunku umożliwią nam profesje takie jak górnictwo, alchemia, płatnerstwo, gotowanie, stolarstwo, garbarstwo. Nie mają one polegać na mini-grach.
  • Podczas wędrówki spotkamy nekromantów, choć nie wiadomo, czy będziemy mogli zostać jednym z nich.
Kolejna porcja szczegółów o The Elder Scrolls V: Skyrim - ilustracja #1

Bethesda szczodrze informuje fanów o swoim najnowszym dziele. Pisaliśmy już o walce, umiejętnościach i poziomach doświadczenia. Niespełna miesiąc temu odbył się pokaz gry, który zaowocował prawdziwym wysypem informacji. Premiera kolejnej odsłony popularnej serii gier cRPG zaplanowana jest na listopad tego roku, w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 oraz na PC.