Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2011, 12:25

autor: Sarge

Hitman: Absolution będzie bardziej przyjazny dla niedzielnych graczy

Studio IO Interactive jest zdania, że poprzednie części serii Hitman były zbyt trudne. Właśnie dlatego nadchodzący Hitman: Absolution ma być bardziej przyjazny dla niedzielnego gracza.

Studio IO Interactive jest zdania, że poprzednie części serii Hitman były zbyt trudne. Właśnie dlatego nadchodzący Hitman: Absolution ma być bardziej przyjazny dla niedzielnego gracza.

To nowe podejście twórców w wywiadzie dla serwisu DigitalTrends przedstawił Tore Blystad, jeden z dyrektorów gry. Wyjaśnił, że dotychczas wydane odsłony były bardzo wymagające, a największym wyzwaniem w czasie tworzenia Hitman: Absolution było uczynienie rozgrywki w każdym sensie bardziej przystępnej.

Hitman: Absolution będzie bardziej przyjazny dla niedzielnych graczy - ilustracja #1

Deweloper już teraz zabezpiecza się jednak przed krytyką zaznaczając, że całość zachowa również swoją „hardkorową stronę”. „Nie chcemy zrażać naszych fanów, którzy byli ekstremalnie lojalni przez te wszystkie lata” – tłumaczy Blystad.

Chociaż nie wiemy tak naprawdę na czym omawiane ułatwienia będą polegać, to ogólne informacje na temat zwiększenia przystępności rozgrywki z pewnością zmartwią niejednego miłośnika cyklu. Nie zmienia tego nawet powyższa wypowiedź – nie możemy mieć pewności, czy nie jest to tylko chęć złagodzenia reakcji zwolenników wysokiego poziomu trudności w grach.

Rozmówca potwierdził również wcześniejsze doniesienia, jakoby położono nacisk na większą dojrzałość fabuły i różnorodność charakterów poszczególnych postaci. Każda z nich odegra swoją rolę w całej opowieści, a uczynienie ich wiarygodnymi bohaterami jest jednym z najważniejszych celów dla IO Interactive. O efektach prac studia przekonamy się jednak dopiero w przyszłym roku, gdy Hitman: Absolution zadebiutuje na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz pecetach.

Ostatnia aktualizacja: 2011-05-29

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Hitman: Rozgrzeszenie

Hitman: Rozgrzeszenie