Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2009, 16:40

autor: Elrond

Grywalna wersja Left 4 Dead 2 na Comic Con

Przedstawiciele firmy Valve poinformowali, iż na tegorocznym konwencie San Diego Comic Con, zaprezentowana zostanie grywana wersja Left 4 Dead 2, kontynuacji dobrze przyjętej przez graczy i krytyków strzelaniny z rozbudowanym trybem kooperacji. Co więcej, zgromadzeni będą mili okazję obejrzeć drugą z pięciu przygotowanych kampanii - Swamp Fever.

Przedstawiciele firmy Valve poinformowali, iż na tegorocznym konwencie San Diego Comic Con zaprezentowana zostanie grywana wersja Left 4 Dead 2, kontynuacji dobrze przyjętej przez graczy i krytyków strzelaniny z rozbudowanym trybem kooperacji. Co więcej, zgromadzeni będą mili okazję obejrzeć drugą z pięciu przygotowanych kampanii - Swamp Fever.

Grywalna wersja Left 4 Dead 2 na Comic Con - ilustracja #1

Sądząc z opublikowanego przy tej okazji screena, można zaryzykować stwierdzenie, iż Swamp Fever będzie bardziej klimatyczna niż pierwsza kampania, The Parish (rozgrywająca się w Nowym Orleanie), pokazana na tegorocznych targach E3. Przypomnijmy, iż to właśnie po tej prezentacji nasiliły się głosy graczy nawołujących do bojkotu gry, która według nich nie tylko nie wnosi nic nowego w dziedzinie rozgrywki, ale również „obdziera” ją z mrocznego klimatu.

Przy okazji polecam wywiad, którego redaktorom serwisu Kikizo udzielił Chet Faliszek z Valve. Można się z niego dowiedzieć m.in.: czym Left 4 Dead 2 różni się od swojego poprzednika, jak Valve podeszło do wspomnianego już bojkotu gry oraz możliwości wspólnej rozgrywki na PC i Xbox 360. Chet wyjaśnił również całe zamieszanie wokół prezentowania rozgrywki w świetle dziennym – otóż wydarzenia w Left 4 Dead 2 mają mieć miejsce o różnych porach dnia (i nocy), a dodatkowo przygotowano poziomy równie mroczne jak w części pierwszej.