Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2016, 12:05

Gry Telltale w Humble Bundle – świetne przygodówki w promocyjnej cenie

The Wolf Among Us, The Walking Dead, Tales from the Borderlands, Game of Thrones – takie tytuły trafiły do nowego Humble Bundle. Paczka zawierająca przygodówki studia Telltale pozwala nadgonić każdą z serii i zapoznać się z jednymi z ciekawszych fenomenów naszej branży ostatnich lat.

Telltale w Humble Bundle? Tej okazji fani przygodówek przeoczyć nie mogą.

Chyba mało która firma tworząca gry zyskała taką renomę w ostatnich latach jak studio Telltale. Deweloper wypuszcza serię za serią świetnych opowieści opartych na znanych licencjach. Teraz można nadrobić zaległości i wejść w posiadanie niemal całego katalogu studia. Wystartowała paczka Humble Telltale Games Bundle, zawierająca takie tytuły jak Back to the Future, Sam & Max, Puzzle Agent, czy hołubione przez recenzentów The Walking Dead, Game of Thrones, The Wolf Among Us oraz Tales from the Borderlands. Wiele z naprawdę dobrych tytułów można zdobyć za bardzo małe pieniądze, a tylko te najnowsze i najciekawsze pozycje ukryto za progiem wynoszącym 12 dolarów (ok. 45 zł). Takiej okazji fani przygodówek przeoczyć nie mogą.

 1. Oficjalna strona Humble Telltale Games Bundle

Warto zaznaczyć, że w zestawieniu brakuje paru produkcji ze stajni Telltale, jak np. Minecraft: Story Mode czy starszego Jurassic Park: The Game, ale niewykluczone, że zostaną one dodane później (w opisie paczki widnieje informacja, że „nadciąga więcej tytułów”). Wszystkie z zaprezentowanych gier otrzymamy w wersji na Steama, a sama akcja jak zwykle wspiera zarówno deweloperów, jak i organizacje charytatywne. Na podjęcie decyzji o zakupie czasu jest sporo, bo paczka będzie dostępna jeszcze przez dwa tygodnie. Poniżej znajdziecie dokładną rozpiskę oferty Humble Bundle.

Zapłać dolara lub więcej

Za dolara lub więcej możemy otrzymać:

 1. Back to the Future: The Game
 2. Sam & Max: Devil's Playhouse
 3. Poker Night at the Inventory
 4. Puzzle Agent 1 & 2
 5. The Walking Dead Season 1

Jedną z bardziej nietypowych pozycji w zestawie jest miniseria Poker Night at the Inventory, czyli gra pokerowa, w której uczestniczą znane postacie z gier i innych tworów popkultury, w tym Sam & Max, Team Fortress 2, Penny Arcade czy Portal.

Na tym etapie wyróżnia się przede wszystkim pierwszy sezon The Walking Dead. To chyba od niego zaczęła się tak naprawdę dobra passa Telltale. Ta gra oparta na serii komiksowej w świetny sposób pokazała, że do zbudowania niezwykle emocjonalnej i zaskakującej historii nie potrzeba zaawansowanej technologii czy złożonej mechaniki rozgrywki. The Walking Dead było prawdziwym objawieniem dla wielu osób – oto bowiem dostaliśmy przygodówkę, w której mamy poczucie podejmowania trudnych wyborów, nawet jeśli pod podszewką nie były one aż tak poważne.

Zapłać powyżej aktualnej średniej

Płacąc powyżej aktualnej średniej ceny, wynoszącej w momencie publikacji tej wiadomości 8 dolarów (ok. 30 zł), wejdziemy w posiadanie:

 1. The Walking Dead: 400 Days
 2. The Wolf Among Us
 3. Poker Night 2
 4. Tales from the Borderlands

Ten próg jest naprawdę interesujący, bo zawiera krótkie dokończenie wątków pierwszego sezonu The Waking Dead (400 Days) oraz dwie bodajże najbardziej interesujące i niebanalne propozycje od Telltale. The Wolf Among Us to wysmakowana wizualnie i muzycznie adaptacja komiksu Baśnie, która chyba nie zyskała takiego poklasku, na jaki zasługiwała. Tales from the Borderlands jest za to zdecydowanie najzabawniejszą produkcją Telltale od lat, w zaskakująco udany sposób wykorzystującą motywy uniwersum Borderlands, znanego z serii strzelanek studia Gearbox.

Zapłać 12 dolarów

Za 12 dolarów (ok. 45 zł) otrzymamy:

 1. Game of Thrones
 2. The Walking Dead – Season 2

Dwie gry z tego pułapu mówią same za siebie, chociaż szczerze mówiąc osobiście nie uważam ich za tak ciekawe jak The Wolf Among Us i Tales from the Borderlands. Nie ma jednak wątpliwości, że sporo osób będzie chciało pograć w Grę o Tron i drugi sezon Żywych trupów. Telltale udowodniło tymi dwoma nowszymi seriami, że w dalszym ciągu jest w formie. Miejmy nadzieję, że ta dyspozycja będzie kontynuowana w przyszłości, bo jak wiemy, deweloper ma pełne ręce roboty. Wiadomo, że powstanie drugi sezon Game of Thrones, trzeci sezon The Walking Dead, a także gry oparte na licencji Batmana i firmy Marvel. Telltale najwyraźniej przymierza się też do wydawania gier – studio pomoże ekipie 7 Days to Die w przeniesieniu produkcji na konsole.