Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Poker Night at the Inventory (PC)

Poker Night at the Inventory PC

Humorystyczna gra pokerowa, stworzona przez studio Telltale Games. Tym, co wyróżnia tę produkcję na tle innych tytułów tego typu są postacie zawodników.

Logiczne | hazardowe | karciane | humorystyczne | crossover | poker

PC Windows
Okładka Poker Night at the Inventory (PC)

producent: Telltale Games

wydawca: Telltale Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22listopada2010

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Poker Night at the Inventory to tytuł traktujący o kartach, a dokładniej o ponadczasowej grze w pokera. Stworzyło go studio Telltale Games, znane przede wszystkim ze świetnych gier przygodowych. Nie jest to pierwsze podejście tego zespołu do tematu gier karcianych, bowiem już w 2006 roku stworzył on grę o nazwie Telltale Texas Hold’em. Jednak w Poker Night at the Inventory obok samej gry w pokera największą atrakcją jest możliwość zasiadania przy jednym stole z bohaterami znanymi z przygodówek Telltale Games oraz popularnej gry studia Valve – Team Fortress 2.

W Poker Night at the Inventory spotykamy zatem takie indywidua jak Max z gry Sam & Max, Tycho z gry Penny Arcade, Strong Bad z gry o takim samym tytule (postać znana także z komiksu Homestar Runner) oraz Heavy z Team Fortress 2. Celem, jaki przyświecał twórcom, było pokazanie, co tak zwariowane postacie mogą robić w wolnym czasie, kiedy nie odgrywają swoich ról we wspomnianych wcześniej tytułach. Padło na pokera, którym według twórców z pewnością zainteresowaliby się wszyscy czterej bohaterowie.

Gra oferuje coś więcej niż tylko karty. Doborowa obsada sprawia, że sam poker schodzi na dalszy plan, a pierwsze skrzypce zaczyna grać specyficzny humor, do jakiego zdążyło nas już przyzwyczaić studio Telltale Games. W grze obecna jest masa dialogów, w tym specyficzne dla każdego z bohaterów powiedzonka, a także system, który sprawia, że każda z postaci dynamicznie reaguje na zaistniałą sytuację, dostosowując do niej swój styl gry oraz odzywki. Dzięki temu każdorazowe włączenie Poker Night at the Inventory wiąże się z nowymi doznaniami płynącymi z gry. Panowie z Telltale Games postarali się również, żeby gracz czuł się przy stole, jakby obcował z kumplami. Nie pozwolili jednak zapomnieć, że tymi kumplami są socjopaci i urodzeni mordercy, dzięki czemu nigdy nie wiadomo, jak potoczy się kolejna partyjka pokera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 95 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Gry podobne do Poker Night at the Inventory

Wymagania wiekowe Poker Night at the Inventory

12+

Wymagania sprzętowe Poker Night at the Inventory

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 100 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7